Zdjęcie: Maciej Bisiorek

Ralph Kaminski Kosmiczne Energie – kinowa przedpremiera teledysku

Ralph Kaminski Kosmiczne Energie

Jeśli 7 sierpnia przechadzaliście się wieczorową porą po Marszałkowskiej, to zapewne dostrzegliście pokaźne grono ubrane na biało. Spokojnie, to nie był tajemniczy zlot sekty religijnej.

Ralph Kaminski wyreżyserował swój nowy teledysk „Kosmiczne Energie” i wymyślił, że koniecznie chce go wyświetlić na srebrnym ekranie. Gości obowiązywał charakterystyczny dresscode nawiązujący do obecnego stylu muzyka. Marzenie artysty doszło do skutku. Zaowocowało to klimatycznym i kameralnym wydarzeniem w warszawskim kinie „Luna”. 

Prapremiera teledysku „Kosmiczne energie” w kinie to niespotykany pomysł na dzielenie się swoją twórczością. Szczególnie w dobie internetu. Choć dzisiaj każda premiera nowej piosenki czy zwiastuna filmowego mająca miejsce w sieci dalej budzi wiele radości, to samemu procesowi ich doświadczania brakuje unikalności. Przecież kiedyś pierwsze zwiastuny oglądało się tylko w kinie. Wiązało się to z pewnym urokiem oraz uroczystością, która kontrastuje z filmikiem obejrzanym na smartfonie w komunikacji miejskiej.

Dlatego bardzo ciekawym pomysłem było wyświetlenie nowego teledysku Ralpha Kaminskiego w kinie „Luna”. Nawet nie chodzi o możliwość obejrzenia klipu w najlepszych warunkach, ale bezpośredni kontakt między twórcami a widzami. Nie ma tu facebookowych reakcji i komentarzy, tylko prawdziwe emocje na twarzach uczestniczek i uczestników. I w tym kryje się ogromna wartość, którą udało się osiągnąć Ralphowi oraz wszystkim zaangażowanym w projekt.

Nie ma tu facebookowych reakcji i komentarzy, tylko prawdziwe emocje na twarzach uczestniczek i uczestników.

Zdjęcie: Michał Bisiorek

Jak wyglądała przedpremiera „Kosmicznych Energii”?

O tym wydarzeniu rozmawiamy w najnowszym odcinku kulplanety

Wyglądało to urokliwie, bo od godziny 18:00 wnętrze kina zostało zdominowane przez ludzi w białych ubraniach. Był czas na wyposażenie się w przekąski oraz przybicie piątki z muzykami. Gdy sala kinowa zapełniła się słuchaczkami i słuchaczami po krótkim wstępie i przedstawieniu zespołu nastąpiła dwukrotna projekcja teledysku. Później przedstawiono ekipę pracującą nad teledyskiem oraz znalazła się chwila na sesję pytań i odpowiedzi.

Warto czekać na nowy singiel oraz klip!

Pozostawiając już samą aurę wydarzenia nie śmiałbym nie wspomnieć o najważniejszym punkcie wieczoru, czyli teledysku. Piosenka „Kosmiczne Energie”, choć usłyszana zaledwie dwa razy, zostaje w głowie i zwiększa oczekiwanie na debiut w serwisach streamingowych. Singiel zapowiadający (choć jeszcze oficjalnie nie ogłoszony) nowy krążek jest zróżnicowany… można powiedzieć, że dużo się w nim dzieje. Wydaje się być zupełnie inny w porównaniu do piosenek z poprzedniego albumu – Morze. Prawdopodobnie czeka nas pewna zmiana, co zostało już podkreślone nowym wizerunkiem Ralpha.

Zarówno piosenka jak i teledysk przedstawiający szkolne zajęcia z WF-u traktują o akceptacji swojej tożsamości i wzywają do zaprzestania dopasowywania się do narzuconych przez społeczeństwo pewnych norm. Klip doskonale ilustruje wydźwięk nowej piosenki Ralpha Kaminskiego. Ciekawie została przedstawiona przemiana głównego bohatera od pierwszych do ostatnich minut teledysku. Jednak na tym poprzestanę, by nie zdradzać treści przed premierą.

Zarówno piosenka jak i teledysk przedstawiający szkolne zajęcia z WF-u traktują o akceptacji swojej tożsamości i wzywają do zaprzestania dopasowywania się do narzuconych przez społeczeństwo pewnych norm.

Na Kosmiczne Energie Ralpha Kaminskiego warto czekać! Premiera teledysku nastąpi już 16 sierpnia. Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w wydarzeniu i liczymy, że to nie jest ostatniego tego typu przedsięwzięcie!