Years & years starstruck

Nowa muzyka: Years & Years Starstruck

Przebojowy Starstruck to pierwszy oficjalny singiel Years & Years od czasu wydania w 2018 albumu Palo Santo.

Starstruck to również pierwszy utwór po przekształceniu zespołu w solowy projekt Olly’ego Alexandra. Jakiś czas temu zespół opublikował oświadczenie wyjaśniające powody tej decyzji. 

Nadchodzący album stał się przedsięwzięciem Olly’ego, dlatego zdecydowaliśmy, że od teraz Years & Years będzie solowym projektem Olly’ego. Cała nasza trójka pozostaje dobrymi przyjaciółmi. Mikey będzie wciąż częścią rodziny Y&Y i będzie grał z nami koncerty, natomiast Emre skupi się na pisaniu i produkowaniu muzyki.

Olly Alexander tak mówi o nowej piosence:

Starstruck powstało pewnej nocy w studiu na wsi, niedaleko Londynu. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałem tyle gwiazd. Gdy mieszkasz w dużym mieście, odzwyczajasz się od tego widoku. Odkąd wszyscy musieliśmy przystanąć, ja zapragnąłem wychodzić i tańczyć. Całą skumulowaną energię przelałem więc w muzykę. Starstruck opowiada o przypływie euforii, gdy jesteś z kimś, kto cię pociąga. Gdy trzymasz się dobrego przeczucia i nie odpuszczasz. Jak większość z nas, ostatni rok spędziłem w domu. Chciałem stworzyć coś zabawnego i pozytywnego dla ludzi i dla siebie, by mieć się przy czym bawić. Bez względu na to, co robimy czy w jakim miejscu życia się znajdujemy, myślę że wszyscy zasługujemy na trzy minuty międzygalaktycznej ekstazy.

Do singla Years & Years Starstruckpowstał teledysk, którego premiera zaplanowana jest na 12 kwietnia.

W 2021 Olly zagrał w serialu It’s A Sin (Bo to grzech dostępne w HBO GO), który pobił rekordy oglądalności Channel 4 – ponad 18 mln odtworzeni po premierze. Produkcja spotkała się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytyków. Po premierze fundacja Terrene Higgins Trust zanotowała czterokrotny wzrost zainteresowania testami na HIV.

Więcej o Years & Years przeczytasz tutaj.