Korn

Nowa płyta KORN – The Serenity Of Suffering

Już wkrótce pojawi się nowy album grupy KORN „The Serenity of Suffering”. Po innowacyjnym i bardzo udanym romansie z dubstepem na poprzednich płytach, zespół wiąże duże nadzieje z nowym wydawnictwem, ale zapowiada zmiany. Jak wypowiada się w wywiadach gitarzysta Brian „Head” Welch, będzie to zwrot w jeszcze ostrzejszym, gitarowym kierunku. Wierzy też, że 12 album KORN sprzeda się w wielomilionowym nakładzie.

„To najcięższa, najbardziej melodyjna i najbardziej udana płyta, jaką nagraliśmy i sprzedamy jej miliony.”

21 października ukaże się najnowszy album grupy KORN. Pierwszą zapowiedzią następcy „The Paradigm Shift” był singiel „Rotting In Vain”, który pojawił się w drugiej połowie lipca tego roku. Wtedy to zespół ogłosił tytuł i datę publikacji nowego wydawnictwa. Razem z singlem można było zobaczyć teledysk do tego utworu. Zespół do współpracy przy tworzeniu tego obrazu zaprosił znanego szkockiego aktora – Tommiego Flanagana I, którego możecie pamiętać, ze znakomitych kreacji w takich filmach jak: Gladiator, Braveheart, Sin City, Alien vs. Predator, Aniołki Charliego, czy Gra Davida Finchera.
Fani mogli też zapoznać się z tym utworem podczas licznych koncertów jakie KORN zagrał w tegorocznym, letnim sezonie.

Dokładnie miesiąc później (22 sierpnia 2016) zespół uraczył swoich fanów kolejną zapowiedzią nowego albumu. Ujawnił też więcej szczegółów dotyczących „The Serenity of Suffering”. Utwór „Insane” będzie otwierał nową płytę. Singiel ten rzeczywiście sygnalizuje zwrot ku ostremu, gitarowemu graniu, ale dla mnie jest to trochę powrót do tego co już słyszeliśmy na albumie „Untouchables” z roku 2002. No ale mogliśmy się tego spodziewać od momentu kiedy do KORNa wrócił na stałe drugi gitarzysta – Brian „Head” Welch.

Już we wrześniu 2015 roku James „Munky” Shaffer – gitarzysta zespołu – mówił, że KORN przygotował 20 demówek na nową płytę. Okazało się, że wybrano 11 utworów, które zarejestrowano na „The Serenity of Suffering”. Dowiedzieliśmy się także, co nietypowe dla grupy, że na tym albumie znajdzie utwór „A Different World” ze szczególnym, gościnnym udziałem Coreya Taylora ze Slipknot i Stone Sour. Do 21 października 2016 roku już niedaleko i jestem bardzo ciekaw jak będzie prezentował się album w całości, no i oczywiście co ciekawego zespół przygotował wspólnie z wokalistą Slipknot. Nie kryję, że utwory rozbudziły mój apetyt na KORNa 🙂
Poniżej pełna tracklista albumu „The Serenity of Suffering”, który ukaże się nakładem wytwórni Roadrunner Records:

Insane
Rotting in Vain
Black Is the Soul
The Hating
A Different World (feat. Corey Taylor of Slipknot/Stone Sour)
Take Me
Everything Falls Apart
Die Yet Another Night
When You’re Not There
Next in Line
Please Come for Me

KORN