Maudlin Strangers – sąsiedzi arktycznych małp.

Maudlin Strangers to jeden z tych „zespołów”, który łudząco przypomina dobrze już znane brzmienia. Wpada w twoje ucho, myślisz: O, tego kawałka The Neighbourhood nie znam! Nagrali coś nowego? Okazuje się, że to zupełnie inny band o niewiele mówiącej nazwie Maudlin Strangers.

msMaudlin Strangers to po prostu Jake Hays z Kalifornii. Swą muzykę określa jako dark indie rock. W muzycznym świecie porównywany do wspomnianych wyżej The Neighbourhood, Mute Math – choć tu najmniej mi to pasuje – oraz wokalnie stawiany na jednej półce z Alexem Turnerem. Też odnoszę takie wrażenie po przesłuchaniu czterech kawałków z epki Overdone, z której ciężko wybrać jeden ulubiony.

Owy minialbum nagrał ponoć w swym pokoju. Na dobry początek AIM, w którym wokal stopniowo oplata muzyczny bit. Stay Young to te ciemne dźwięki i charakterystyczne rozciąganie słów, króluje bas. Overdose może jedynie sprawić, że przedawkujesz muzykę, ale czy komuś się to zdarzyło? Na końcu Penny, lekki taniec z gitarą. Jak ktoś dobrze określił: Jake Hays nawet w optymistycznej melodii potrafi zasiać ziarno niepokoju. Posłuchajcie sami i poczujcie oddech Arctic Monkeys.

 

Maudlin Strangers facebook