Star Wars VIII – Szczegóły dotyczące kuracji Finna

Ostatnio nie otrzymywaliśmy zbyt dużo informacji o Star Wars VIII. Cisza zostaje przerwana przez wiarygodne źródło jakim jest portal MakingstarwarsInformują o stanie Finna, z jakim go zastaniemy na początku filmu.

Informacje można uznać za spoiler, więc jeśli nie chcesz nic wiedzieć o nowej części, to polecamy lekturę naszych innych tekstów 😉

Jak dobrze pamiętacie pojedynek z Kylo Renem, dla dezertera Nowego Porządku, nie skończył się najlepiej. Od momentu gdy zraniony mieczem świetlnym, stracił przytomność, znajduję się pod stałą opieką medyczną. Nie ujrzeliśmy przebudzenia bohatera, więc najpewniej będzie miało ono miejsce na początku ósmego epizodu. Pytanie jaki będzie jego stan? W końcu film Riana Johnsona rozpocznie się zaraz po odnalezieniu Luke’a przez Rey. Czyli minęło niewiele czasu.

Makingstarwars twierdzi, że zobaczymy Finna zamkniętego w zbiorniku z Bactą, czyli w najskuteczniejszym środku leczniczym w całej galaktyce. Jest to ten sam zbiornik, w którym znajdował się Luke Skywalker w Imperium Kontratakuje.

Bacta jest opalizującym czerwonawym płynem – roztworem bakterii alazhi i kavam. Vratiksowiewykorzystywali ten lek od tysiącleci. Bactę miesza się często z płynem ambori. Taki roztwór oddziałuje na organizm podobnie jak płyny ustrojowe i umożliwia gojenie wszystkich ran oprócz najcięższych (np. utrata kończyny). Cząsteczki bakterii kierują się ku uszkodzonym tkankom i przyśpieszają ich regenerację. Oprócz leczenia ran stosowana jest również do leczenia chorób, od kataru po złośliwą formę bandoniańskiej malarii.

Źródło: Biblioteka Ossus

bacta

Podobno w filmie znajdzie się scena, w której Finn zostanie wyciągnięty z Bacty i ujawnione będzie, że jest w lepszym stanie, niż kiedykolwiek. Niedługo potem, bohater wyrusza w podróż. Prawdopodobnie jakaś misja zlecona przez Ruch Oporu.

Należy pamiętać, że przedstawione informacje są plotkami.

Cała redakcja nie może się już doczekać na kolejną część Gwiezdnych Wojen! Ponowne użycie Bacty jest dobrym pomysłem, choć czy czasem nie będzie to zbytnio upodabniać nowego epizodu do Imperium Kontratakuje? 😀