Co warto zobaczyć w kinie 2019

Premiery filmowe 2019. Co warto zobaczyć w kinie 2019? Subiektywny przegląd Miśka część 2

Postanowiłem sprawdzić jakie premiery filmowe czekają na nas. Co przygotowali dystrybutorzy i na co warto byłoby wybrać się do kina. Zapraszam na drugą część mojego przeglądu.

Już pisałem wcześniej, że nie za bardzo lubię oglądać ekranizacje komiksów. Nie jestem jakoś szczególnie uprzedzony, ale mam wrażenie, że przez wysyp filmów o facetach w ciasnych majtkach mamy na ekranach kin mniej produkcji kryminalnych i gangsterskich, a to jest cały czas mój jeden z ulubionych gatunków filmowych. Po prostu ekranizacje komiksów, które gwarantują frekwencję, a przez to wpływy, są mniej ryzykowne. Zdarza się. Tym nie mniej z radością odnotowałem, że do końca roku pojawią się w kinach trzy, wydaje się interesujące, historie kryminalne. 

Co warto zobaczyć w kinie 2019?

KRÓLOWE ZBRODNI (The Kitchen) Andrea Berloff 23.08.2019

Nowy Jork rok 1978. Trzy żony gangsterów irlandzkiej mafii, po tym jak ich m mężowie trafili za kratki, biorą sprawy w swoje ręce. Z wielką wprawą zastępują swoich mężów i niezgorzej od nich radzą sobie z gangsterskim fachem, zaczynając od drobnych przekrętów, na wykańczaniu konkurencji kończąc. Temat już znany z kina, ale osadzenie go w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku i umiejscowienie go w nowojorskiej dzielnicy Hell’s Kitchen oraz to, że jest to opowieść o mafii irlandzkiej, spowodowało moje duże zainteresowanie. Pamiętajcie premiera już w najbliższy piątek.  

NA NOŻE (Knives Out) Rian Johnson, 29.11.2019 

Opowieść o detektywie badającym sprawę śmierci seniora ekscentrycznej rodziny. W obsadzie Chris Evans, Daniel Craig, Don Johnson, Michael Shannon, Christopher Plummer, Jamie Lee Curtis i Toni Collette, czyli ogromne stężenie gwiazd na każdą sekundę filmu. Po za tym, miło będzie zobaczyć Daniela Craiga w innej roli niż agent Jej Królewskiej Mości. 

KŁAMSTWO DOSKONAŁE (The Good Liar) Bill Condon, 20.12.2019

To trochę kryminał, trochę psychoanaliza. Zawodowy oszust poznaje bogatą wdowę. Niestety podczas próby wyciągnięcia od niej pieniędzy okazuje się, że bohater zaczyna się w niej zakochiwać. Musi zacząć umiejętnie balansować na granicy prawdy i fałszu. To co było dla niego rutyną staje się teraz bardzo trudne, a wybory coraz cięższe. W rolach głównych Helen Mirren i Ian McKellen.

Kolejna grupa filmów to kolejne części znanych już historii. Chyba zdecyduję się na obejrzenie tylko dwóch kontynuacji i tym razem pretekstem do ich obejrzenia będzie tylko i wyłącznie sentyment. Wiem, że to może nie za mocna przyczyna, ale czasami takimi okazjami kieruję się w swoich wyborach. Zobaczę kolejną część Rambo i Terminatora.

Co prawda w pierwszym wypadku to piąte podejście do tematu, a w drugim już szóste, ale oryginalni bohaterowie budzą mój sentyment, a jednocześnie chciałbym sprawdzić jaki poziom teraz trzymają remake’i.

Wydaje się, że wciąż są maszynkami do robienia pieniędzy skoro zapowiedziano dziewiąte części Piły oraz Szybkich i wściekłych. Mam jednak wrażenie, że dążymy do tego, aby sprawdziło się przewidywanie Roberta Zemeckisa z Powrotu do przyszłości 2, gdzie reklamowano Szczęki 19. 

RAMBO: OSTATANIA KREW (Rambo: Last Blood) Adrian Grunberg, 20.09.2019

TERMINATOR: MROCZNE PRZEZNACZENIE (Terminator: Dark Fate) 08.11.2019

Zostało mi parę tytułów, które ciężko pogrupować, ale to co na ich temat przeczytałem, to jaka jest w nich obsada oraz interesujące trailery spowodowały, że bardzo chcę zobaczyć poniższe produkcje.

GRZECZNI CHŁOPCY (Good Boys) Gene Stupnitsky, 30.08.2019

Komedia z Jacobem Tremblayem (Pokój, Cudowny chłopak, Predator) w roli głównej. Ciężko ostatnio o dobre komedie, ale jest to najlepiej zarabiający w ostatnim tygodniu film w USA i wschodząca gwiazda kina amerykańskiego, to wystarczający powód żeby sprawdzić, czy ten film mnie rozśmieszy. 

DOWNTON ABBEY Michael Engler, 13.09.2019

Nie ma co się rozwodzić – kinowa kontynuacja znanego serialu.

AD ASTRA James Gray, 20.09.2019

Thriller science – fiction. Astronauta Roy McBride (Brad Pitt) wyrusza na wyprawę poza granice Układu Słonecznego, aby odnaleźć swego zaginionego ojca i odkryć tajemnicę, która zagraża przetrwaniu naszej planety. W czasie swej podróży odkryje sekrety, które postawią pod znakiem zapytania sens ludzkiej egzystencji i nasze miejsce we wszechświecie. W roli zaginionego ojca Tommy Lee Jones. 

WOJNA O PRĄD (The Current War) Alfonso Gomez-Rejon 11.10.2019

Dramatyczna historia zaciekłego wyścigu między tytanami elektryczności Thomasem Edisonem i Georgem Westinghousem. Stawką jest to, czyj system elektryczny będzie zasilał współczesny świat.

BLINDED BY THE LIGHT. SIŁA MUZYKI Gurinder Chadha, 11.10.2019

Po tym jak bardzo spodobał mi się Yesterday nie mogę się wprost doczekać kolejnej muzycznej produkcji, ale nie opowiadającej historii życia znanego artysty. Tu znów muzyka staje się pretekstem do opowiedzenia kolejnej niesamowitej historii. Tym razem obserwujemy, jak zmienia się życie brytyjskiego nastolatka pochodzenia pakistańskiego w momencie, gdy ten odkrywa twórczość Bruce’a Springsteena. Miejsce akcji umiejscowione jest w czasach surowych rządów Margaret Thatcher.