Coasts

Coasts – po słonecznej stronie muzyki

Jeśli macie dość zimy, zimna i nisko wiszących chmur, to zapraszam Was na podróż słonecznym, roztańczonym szlakiem. Taka jest debiutancka płyta Coasts, której premiera miała miejsce w ostatni piątek. Pełna radosnych, energetycznych kawałków przyniesie Wam wiosnę i lato pod koniec stycznia.

Website-Album-CoverCoasts to brytyjska formacja, która powstała w 2012 roku. Cała piątka poznała się na uniwersytecie w Bath i po jego ukończeniu przeniosła do Bristolu. Muzycy szukali dobrej nazwy i swojego brzmienia. Pierwsze demo nie spełniało oczekiwań i trafiło do kosza. Z tego okresu przetrwał jedynie kawałek Lions i Stay, który ukazał się jako singiel. Nagranie spotkało się z pozytywnym odbiorem i trafiło nawet do BBC 1. Pierwotnych wersji możecie do dziś posłuchać na stronie grupy, w serwisie bandcamp. Oba utwory pojawiły się również na pełnym albumie, w fantastycznie odświeżonych produkcjach.
Pierwszym, prawdziwym sukcesem grupy było pojawienie się  dwa lata temu singla Oceans. Od tego kawałka rozpoczyna się zresztą cała płyta. Kolejny singlowy hit A Rush Of Blood, który trafił do BBC jako Hottest Record, ugruntowal pozycję Coasts. Skoczne, energetyczne kawałki stały się ich znakiem rozpoznawczym, a żywiołowe koncerty zjednywały muzyczne serca kolejnych słuchaczy.
Chcemy tworzyć muzykę, przy której ludzie będą czuć się dobrze. Chcemy aby nasze kawałki przypominały im lato i wszystkie najlepsze chwile z tym związane. – Powiedział wokalista Chris, w jednym z wywiadów na początku kariery. Ta myśl cały czas jest obecna w nagraniach, jakie znajdziecie na najnowszym albumie.

Muzyka Coasts to mix gitarowego grania, wysyconego elektronicznymi smaczkami. Delikatnie rozpięta między indie dance, jak w Let Go, a chwilami mocniej eksponująca alternatywny styl, czego dowodem wspomniany A Rush Of Blood. Na krążku pojawiły się wszystkie najważniejsze nagrania z ostanich pięciu lat działalności zespołu: Wallow, See How czy przepięknie nastrojowy As Long As I Need You.  Wszystkie w całkowicie zmienionych aranżacjach, które dodają im nowej mocy i smaku. Jednym z ostatnich zarejestrowanych nagrań jest pełny optymizmu Wolves, który z pewnością przypadnie do gustu fanom The Wombats.

Muzyka, którą znajdziecie na debiutanckim albumie Coasts to soundtrack do nieprzerwanej imprezy nad brzegiem morza. Takie kawałki, jak najnowszy singlowy You, szalony Tonight, czy Modern Love sprawią, że długi dzień w pracy, szkole, albo podróż tramwajem nie będzie się dłużyć. Coasts wleją w Wasze serca sporą dawkę słonecznego optymizmu, sprawiając że z radością wrócicie po węcej.