Tag i Bink han solo

Kultowe postaci wracają do kanonu, dzięki filmie o Hanie Solo!

Ron Howard na Twitterze podzielił się ciekawą informacją. Do kanonu powrócą dwaj zabawni bohaterowie z kart komiksów.

Treść newsa może być traktowana jako spoiler do spin-offa o Hanie Solo. 

Tag i Bink Han Solo

Tego chyba nikt z nas się nie spodziewał. Ze wszystkich znanych bohaterów z Legend to akurat Tag i Bink wracają do kanonu. Ron Howard podzielił się zdjęciem dwóch bohaterów na swoim profilu na Twitterze.

Tag i Bink to bohaterowie komiksów wydanych w Polsce jako Tag i Bink kopnęli w kalendarz. Była to naprawdę zabawna historia, już wtedy niewchodząca w skład tamtejszego kanonu. Kevin Rubio, twórca Taga i Binka, w trakcie pracy nad komiksami inspirował się sztuką Rosencrantz i Guildenstern nie żyją Toma Stopparda, opowiadającej o trzecioplanowych bohaterach Hamleta.

Bohaterowie Kevina Rubio byli duetem Rebeliantów, który wplątywał się i miał wpływ na najważniejsze wydarzenia w Galaktyce. Tag i Bink szybko stali się kultowymi postaciami świata Gwiezdnych Wojen.

Tak na Tweeta Howarda zareagował Rubio.

Okazało się, że to jeden ze scenarzystów, Jon Kasdan, za wszelką cenę chciał umieścić tych dwóch bohaterów w filmie o Hanie Solo. Zresztą to właśnie Jon wciela się w Taga. Filmowym Binkiem został Toby Hefferman, asystent reżysera nadchodzącego spin-offa.

Spodziewamy się, że Tag i Bink pojawią się w jednej scenie, jako puszczenie oczka fanom. Tak czy tak, jest to moim zdaniem bardzo pozytywna informacja.

Od czerwca wiemy, że film o Hanie Solo zmaga się z wielkimi problemami. Pod koniec zdjęć zarządcy Lucasfilm wyrzucili reżyserów Phila Lorda i Christophera Millera z powodu różnic twórczych. Po dwóch dniach od tej sytuacji zapowiedziano, że Ron Howard postara się wyreżyserować ten film.

Niezatytułowany film o Hanie Solo ma pojawić się w kinach już 25 maja 2018 roku. Zwiastun widowiska jest już gotowy i tylko czeka na dobry moment, by ujrzeć światło dzienne. Możemy być pewni, że nie stanie się to przed premierą Ostatniego Jedi, która zaplanowana jest na 14 grudnia. Tag i Bink Han Solo

Dumnie mogę teraz napisać – co za poprawność polityczna! Z mojej ulubionej czarnej postaci zrobili białego mężczyznę! Ach ten przeklęty Disney!