MONA In The Middle

MONA In The Middle nowy kawałek i EP

Jeden z naszych ulubionych zespołów – MONA – udostępnił nowe nagranie In The Middle. Utwór jest zapowiedzią minialbumu, który pojawi się 28 pażdziernika i zapowiada się smakowicie.

Minęły już trzy lata od wydania poprzedniego albumu Torches & Pitchforks. Drugi krążek nie przyniósł wprawdzie grupie takiego sukcesu, jak debiutancki, jednak można znaleźć na nim sporą dawkę energetycznego, gitarowego grania. Grupa skupiła się na mozolnej, koncertowej promocji w USA, występując obok AWOLNATION, The Wombats.

Pierwszym numerem, który zapowiadał nowe wydawnictwo był Judas, o którym pisaliśmy wcześniej. Wreszcie pojawił się tytułowy utwór, z nadchodzącego minialbumu. In The Middle można nazwać klasycznym numerem Mona, który mógłby z łatwością pojawić się na pierwszej płycie.

Wydanie ep-ki planowane jest na 28 października. Znajdzie się na niej sześć nowych nagrań. Płytę rozpoczyna łagodnie bujający Don’t Shave My Coin. Pozornie senne zwrotki, przypominają swoją ulotnością projekt Smoke & Jackal, aby po chwili wystrzelić w górę głosem Nicka. Ain’t It Sick kołysze i tradycyjnie, uwodzi gitarowymi, patetycznymi refrenami. Wspaniale sprawdzi się na koncertach. Kolejny Bones od pierwszych dźwięków porywa nas do szalonego tańca i niekontrolowanych podskoków. Doskonała propozycja na poranny rozbudzacz. Us And Them zaczyna się się jak dziecinna wyliczanka, z szalonym zaśpiewem Nicka – la la la, wkraczając majestatycznym rytmem w chóralne zaśpiewy, przy których nasza głowa kołysze się bez końca.

In The Middle EP przynosi ponad 20 minut fantastycznego , przebojowego grania. Mona powraca po długiej przerwie w doskonałej formie. Rytm, niebanalne melodie i smakowite gitary, to znak rozpoznawczy nowego wydawnictwa ekipy z Nashville.

MONA In The Middle EP1. Don’t Shave My Coin
2. In the Middle
3. Ain’t It Sick
4. Bones
5. Us & Them
6. Judas

 

 

 

 

debiutancki album możecie znaleźć poniżej