Iron Fist pokazuje swoje moce w nowym zwiastunie

Na nowojorskim Comic-Conie, Marvel i Netflix zaprezentowali nowy teaser trailer Iron Fista. Zwiastun pokazuje nam, że naprawdę warto czekać na przygody ostatniego superbohatera z grupy The Defenders.

Kim jest Iron Fist?

danny

Daniel „Danny” Rand to syn Wendella Randa. Ojciec Daniela jako młody chłopak znalazł miasto K’un-Lun, zamieszkane przez humanoidalnych kosmitów. Wendell uratował życie władcy K’un-Lun i został przez niego adoptowany. W pewnym momencie jednak odszedł od tego miasta i wrócił do Stanów Zjednoczonych. Tam ustatkował się, żyjąc z żoną Heather Duncan i dzieckiem Danielem.

Pewnego razu Wendell razem z Heather i Danny’m wybiera się znów na poszukiwanie K’un-Lun. Podczas ekspedycji na rodzinę napadają wilki, a mama Daniela ginie, broniąc swojego syna. Chłopak chce za wszelką cenę się zemścić.

Już w K’un-Lun, władze miasta zezwalają na to Danny’emu i wyznaczają mu nauczyciela sztuk walki, Lei Kung.

Daniel Rand okazuje się jego najbardziej oddanym uczniem i w wieku 19 lat dostaje możliwość zdobycia mocy Iron Fist, pokonując smoka Shou-Lao. Po potyczce i zdobyciu przez Danny’ego nadludzkich umiejętności, bohater staje się Iron Fistem.

Po latach Daniel wraca do Nowego Jorku, by zwalczać przestępczość.

Możemy oczekiwać nawiązań do poprzednich seriali Marvel’s Netflix

danny2

Podczas panelu na Comic-Conie zostało powiedziane, że każdy, kto posiada moc Iron Fist jest przeciwnikiem Ręki. Tak, to ta sama organizacja, która pojawiła się w serialu Daredevil. Chyba już w takim razie wiemy, w jaki sposób Danny pozna Matta Murdocka!

Pamiętacie również prawniczkę z historii o Jessice Jones? Okazuje się, że ta sama Jeri Hogarth będzie opiekowała się prawnie Iron Fistem.

Cieszę się, że im bliżej finału tych seriali, doświadczamy między nimi coraz większych nawiązań. W konkluzji tego oczywiście powstanie The Defenders, grupa zrzeszająca Daredevila, Jessicę Jones, Luke’a Cage’a i Iron Fista. Nie mogę się po prostu już na to doczekać!

Świetny trailer

Bardzo podoba mi się, jak został zrobiony ten zwiastun. Choć jest długi, to nie spoileruje nam nic ważnego z fabuły serialu. Sprawia tylko, że chcemy zobaczyć więcej. Niestety będziemy musieli sobie jeszcze trochę poczekać na Iron Fistapremiera 17 marca 2017 roku.