Gorillaz – nowa płyta jednak w 2016?

Fani wirtualnego zespołu Damona Albarna i Jamiego Hewletta mają niemały powód do radości. Z ostatniego wywiadu przeprowadzonego przez BBC 6 Music wygląda na to, że piąty krążęk uderzy nie w 2017, jak dotychczas zapowiadano, lecz jeszcze w tym roku!

Od ostatniego albumu zespołu – The Fall – upłynęło już 5 lat. Nic więc dziwnego, że zapowiedź nowej płyty z premierą wyznaczoną na po wakacjach, budziła u fanów wiele pozytywnych emocji. Z tego powodu rozczarowująca okazała się zeszłomiesięczna informacja, którą podał Jamie Hewlett. Wszystko wyglądało na to, że zespół nie wyrobi się na pierwotnie planowany termin, a krążek zostanie wydany dopiero w 2017 roku. Rysownik podkreślał, że płyta będzie wyjątkowa oraz potrzebują więcej czasu.

Piąty album Gorillaz już niedługo!

Radio BBC 6 Music rozmawiało z Damonem Albarnem, który podzielił się zaskakującą rewelacją. Piąty album Gorillaz „powinien być gotowy dość szybko”. Muzyk nie podał konkretnej daty, jednak wypowiedź wskazuje, jakoby miała ona miejsce jeszcze w tym roku!

https://www.youtube.com/watch?v=k1m8kY-GGrI

Na razie szczegółów o projekcie jest jak na lekarstwo, aczkolwiek wiemy, że zaangażowani w niego są: Jean Michel Jarre, The Twilite Tone, Liam Bailey oraz Vic Mensa. Osoby, które poszukują więcej wskazówek i materiałów odsyłamy do Instagrama Jamiego Hewletta.

Warto również odwiedzić oficjalny kanał Gorillaz na YouTube. Niedawno udostępniono trzy teledyski w jakości  HD. Są to 19-2000, Clint Eastwood i Feel Good Inc.