Tom Grennan Found What I’ve Been Looking For, Tom Grennan Lighting Matches, Kim jest Tom Grennan

Kim jest Tom Grennan? Tom Grennan Lighting Matches

Tom Grennan Evering Road Deluxe

Nie mogę się doczekać wydania mojej płyty, ponieważ wiem jak jest dobra. Jest epicka, chwilami pełna energii, czasem nostalgiczna. Znajdziecie na niej gospel i blues. Chwytliwe refreny i dęciaki, które podkręcają wszystko. – ekscytował się w jednym z wywiadów Tom Grennan. Kim jest Tom Grennan?

Kim jest Tom Grennan? Wszystko wskazuje na to, że Tom Grennan jest przede wszystkim niezwykle utalentowanym muzykiem, przed którym drzwi światowej kariery stoją otworem. Znalazł się na liście BBC Sound of 2017, współpracował z Chase And Status i występował na kilku festiwalach, ze swoim nowym materiałem.

O kolejnym utalentowanym debiutancie z wysp mówi się co raz głośniej, szczególnie w kontekście nadchodzącej płyty Tom Grennan Lighting Matches, której premiera przewidziana jest na marzec 2018 roku.

 

Kim jest Tom Grennan? Tom Grennan początki

Tom Grennan urodził się w Bedford, małym miasteczku na północ od Londynu. Całe dnie spędzał z kumplami, grając w piłkę nożną w pobliskich parkach. Szybko dostrzeżono jego talent i już wkrótce kopał piłkę dla  Luton Town, Northampton Town, Aston Villa and Stevenage. Jednak, jak sam twierdzi, kariera piłkarska nie była jego powołaniem.

Pewnego dnia wyskoczył z kumplami na koncert The Kooks. Stał pod sceną i jak sam wspomina, to był ten moment, kiedy powiedział sobie – to właśnie chce robić przez całe życie. Jego talent ujawniał się podczas imprez. Brylował wsród uczestników karaoke, a przyjaciele jednogłośnie stwierdzili, że ma niezwykły głos i talent.Studiował na St Mary’s University, Twickenham, w południowym Londynie. Komponował piosenki i doskonalił grę na gitarze, pracując jednocześnie w kawiarni, jednej z bardziej znanych sieciówek.

Wśród swoich fascynacji i inspiracji muzycznych wymienia jednym tchem Amy Winehouse i Arctic Monkeys.

Kim jest Tom Grennan? Tom Grennan pierwsze sukcesy.

Pojawienie się obok Chase And Status było dla Toma niewątpliwym kopem w górę. Z dnia na dzień z mało znanego, chociaż dobrze zapowiadającego się muzyka, stał się rozpoznawalny. Jego charakterystyczny głos dodał pieprzu do bitów produkowanych przez Saula Miltona i Willa Kennarda.

Można śmiało powiedzieć, że ta dwójka ma nosa do młodych artystów, którzy pojawiają się na ich płytach. Tym razem obaj muzycy zachwycili się piosenką napisaną przez Toma i zaprosili go do współpracy. When It All Goes Wrong, stał się niewątpliwym hitem.

Miałem zaledwie szkic piosenki, kiedy spotkaliśmy się w studio. Po szalonej pracy powstało coś, co dziś znacie jako All Goes Wrong. – Wspomina Tom Grennan. – To było coś fantastycznego. Jestem fanem Chase And Status i nagle mam możliwość wspólnej pracy nad moim kawałkiem.

W tym samym roku Tom pojawił się na ep-ce Bugzy Malone King Of The North, w kawałku Memory Lane, w którym pojawia się cytat z kultowego hitu Oasis Wonderwall:

Today is gonna be the day that they’re gonna throw it back to you / By now you should’ve somehow realised what you’re not to do / I don’t believe that anybody / I don’t believe that anybody feels the way I do about you now

Kim jest Tom Grennan? Nagrania.

Pierwsza ep-ka Toma Grenanna ukazała się w październiku 2016 i przyniosła rewelacyjny kawałek Something In The Water, którego produkcji podjął się Charlie Hugall, znany ze współpracy z Florence and The Machine i The Maccabees. Kolejna – Release The Brakes EP – miała swoją premierę w marcu 2017, a nagranie Praying stało się kolejnym hitem wokalisty z Bedford.

W lipcu 2017 roku Tom Grennan wydał kolejny minialbum, z tytułowym, rewelacyjnym kawałkiem Found What I’ve Been Looking For.

Zapowiedzią nadchodzącej, debiutanckiej płyty Tom Grennan Lighting Matches jest najnowszy utwór Royal Highness, który pojawi się na krążku jako numer 2.

Tom Grennan Lighting Matches, po wielokrotnie przekładanych datach premiery ukazał się 6 lipca 2018 roku i przyniósł szesnaście kawałków, wśród nich hity znane już z wcześniejszych wydawnictw Tom Grennan Found What I’ve Been Looking For, Something In The Water, Praying and Sweet Hallelujah.

Tom Grennan Lighting Matches tracklista

1. Found What I’ve Been Looking For
2. Royal Highness
3. Barbed Wire
4. Run in the Rain
5. Aboard
6. Lighting Matches
7. Lucky Ones
8. Sober
9. I Might
10. Make 'Em Like You
11. Something in the Water
12. Little by Little Love
13. Praying
14. Secret Lover
15. Sweet Hallelujah
16. All Goes Wrong

 

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nasz film

LP Lost On You. Kim jest LP?

Poznajcie Welshly Arms. Kim jest Welshly Arms Legendary?

Tom Grennan Found What I’ve Been Looking For, Tom Grennan Lighting Matches, Kim jest Tom Grennan?