Tom Grennan

Poznajcie go dzięki Chase & Status. Tom Grennan.

Londyńska ekipa Chase & Status udostępniła swój nowy singiel All Goes Wrong, dzięki któremu możemy poznać Toma Grennana, młodego muzyka obdarzonego niezwykłym głosem.

Chase & Status to jeden z najbardziej gorących brytyjskich zespołów ostatniej dekady. Ich druga płyta No More Idols pokryła się podwójną platyną, a ostatni album Brand New Machine zadebiutował na drugim miejscu brytyjskiej listy przebojów i sprzedał się w nakładzie 3,5 miliona egzemplarzy.

chase & status

Saul i Will mają niezwykły dar wyciągania z eklektyzmu dźwięków, spójnej i przebojowej synergii brzmień. W ich tanecznym stylu przewijają się różne style od punka, przez hip hop, po alternatywę i indie. Potrafią do swoich muzycznych podróży zaprosić genialnych wokalistów, którzy wnoszą swoją wartość. Tak jest w tym przypadku. All Goes Wrong pozwala poznać nam Toma Grennana.

Nowy singiel jest czwartym kawałkiem zapowiadającym album, który ma się ukazać jeszcze w tym roku. Poprzednie utwory ControlNRGSpoken Word dają przedsmak nadchodzącej płyty, jednak dopiero All Goes Wrong zakręcił moimi uszami, podobnie jak Control. Wszystko za sprawą niespokojnego, chropowatego, a zarazem zamszowego głosy Toma.

Szybko zajrzałem do sieci aby zachwycić się jego singlem Something In the Water.

Nagranie, wyprodukowane przez Charliego Hugalla (znanego ze współpracy z Florence and the Machine i Maccabees), zrobiło sporo zamieszania na wyspach.

Jednym słowem będzie grane w poniedziałek, w Happy Noise, w MUZO.FM. Wersja studyjna jest jeszcze piękniejsza i mocniejsza, niż prezentowana wyżej live. Do tego singiel All Goes Wrong zachwyca swoją akustyczną odmianą, która wspaniale wpasuje się w strefę hamowania.

http://www.kulturalnaplaneta.pl/kim-jest-tom-grennan-lighting-matches

Tom Grennan @ Facebook