Star Wars nowe filmy

Twórcy Gry o tron stworzą nowe filmy ze świata Gwiezdnych Wojen! Star Wars nowe filmy

Z Winterfell do odległej galaktyki…

Star Wars nowe filmy

David Benioff i D.B. Weiss, twórcy Gry o tron, napiszą i wyprodukują zupełnie nową serię filmów w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Nowe historie Benioffa i Weissa nie będą powiązane fabularnie z główną sagą oraz nadchodzącą trylogią Riana Johnsona, o której dowiedzieliśmy się w listopadzie 2017 roku.

Oto co do powiedzenia miała Kathleen Kennedy, prezydent Lucasfilm, na temat zatrudnienia twórców Gry o tron:

David i Dan należą do grupy najlepszych twórców filmowych, którzy obecnie pracują w tej branży. Ich znajomość tworzenia głębokich historii, pełnych złożonych bohaterów i kształtowania mitologii wokół nich, dokona przełomu i odważnie popchnie Gwiezdne Wojny w, moim zdaniem, niesamowicie ekscytującym kierunku.

Tak o tej sytuacji mówią Benioff i Weiss:

Latem 1977 po raz pierwszy odwiedziliśmy odległą galaktykę i marzyliśmy o niej od tamtego momentu. Jesteśmy zaszczyceni tą możliwością i trochę przerażeni odpowiedzialnością, jaka się z nią wiąże. Z olbrzymią chęcią weźmiemy się za Gwiezdne Wojny, gdy ostatni sezon Gry o tron zostanie zakończony.

Ósmy sezon Gry o tron będzie miał swoją premierę w 2019 roku, więc nim obaj panowie przystąpią do pracy nad Gwiezdnymi Wojnami, minie trochę czasu. Obecnie grafik premier filmów Star Wars jest zapełniony – 25 maja bieżącego roku wybierzemy się na Hana Solo (widzieliście trailer?). Później w grudniu 2019 ukaże się dziewiąty epizod sagi, który ma być jej zwieńczeniem. 2020 wciąż stoi pod znakiem zapytania. Pojawiają się plotki, że trzeci spin-off Gwiezdnych Wojen ma opowiadać historię Boby Fett lub Obi-Wana Kenobiego. Mamy też trylogię Riana Johnsona, która zdaje się jeszcze być w powijakach.

Co myślicie o tej decyzji Lucasfilmu? Cieszycie się, że twórcy Gry o tron mogą wprowadzić do gwiezdnego uniwersum trochę świeżości? Piszcie w komentarzach!

Jeśli uwielbiasz Gwiezdne Wojny to zapraszamy do naszych filmów w serwisie YouTube:

Kulturalna Planeta

nieagresywnie 

Star Wars nowe filmy
Źródło: starwars.com