Venom zwiastun już w sieci!

Sony rozpoczęło akcję promocyjną filmu Venom.

Venom zwiastun, Venom trailer

Zwiastun pokazuje, że spin-off Spider-Mana nie będzie przypominał klimatem radosnych przygód nastoletniego superbohatera. Wygląda na to, że scenarzyści Venoma, Scott Rosenberg i Jeff Pinkner, postawili na mroczniejszą i poważniejszą atmosferę, co powinno spodobać się fanom.

Wciąż niewiele wiadomo o fabule Venoma. Reżyser filmu, Ruben Fleischer, poinformował fanów podczas Comic-Conu w São Paulo, że obraz o symbioncie będzie oparty na komiksie Venom: Lethal Protector, Davida Micheliniego. W tej historii Eddie Brock po przejęciu panowania nad Venomem wyprowadza się do San Fransisco i zakopuje topór wojenny ze swoim wrogiem, Spider-Manem. Nagle na horyzoncie pojawia się Life Foundation, grupa, której celem jest stworzenie wielu symbiontów. Jak pewnie łatwo się domyślić, grupa realizuje swoją misję i łączy aż pięciu ludzi z kosmicznym organizmem, dzięki któremu Eddie zyskał moce.

Venom, by pokonać nowych przeciwników, współpracuje ze swoim dawnym nieprzyjacielem, Spider-Manem.

Czy SpiderMan będzie w Venom?

Oczywiście film Venom będzie pewnie luźno oparty na tej historii i wiele rzeczy może się zmienić. Na przykład wciąż nie wiadomo, czy Spider-Man Toma Hollanda pojawi się w tym filmie.

Sony, właściciel praw do historii o Człowieku Pająku, wypożycza Disneyowi głównego bohatera. Z tego powodu możemy zobaczyć, jak Spidey śmiga na pajęczynie obok latającego Iron Mana. Sony nie ma jednak zamiaru sprzedać swoich praw i dalej tworzy własne, odrębne uniwersum, do którego należeć będzie Venom.

Jeśli Spider-Man pojawi się w tym filmie, to Tom Holland będzie jedynym łącznikiem między uniwersum Disneya (Marvel Studios) a uniwersum Sony. Czy działałoby to podobnie do netfliksowskich bohaterów Marvela, którzy teoretycznie należą do Marvel Cinematic Universe, ale praktycznie, przynajmniej na razie, nie współpracują ze swoimi filmowymi kolegami z branży? Ujmując to inaczej – czy Spider-Man jako jedyny będzie mógł wchodzić w interakcję z Venomem, ale Avengersi nigdy go nie spotkają?

Do obsady Venoma należą: Tom Hardy, Michelle Williams, Jenny Slate i Riz Ahmed. Premiera filmu zaplanowana jest na 5 października 2018 roku.

Co sądzicie o tym zwiastunie? Czy chcielibyście w filmie zobaczyć Spider-Mana? Piszcie w komentarzach!

Obrazek wyróżniający: DanLuVisiArt

Venom zwiastun, Venom trailer, czy SpiderMan będzie w Venom