Spider Man Homecoming strój

Spider-Man: Homecoming – zobaczcie niewykorzystany projekt kostiumu Pajączka!

Ryan Meinerding, artysta koncepcyjny Marvel Studios, podzielił się z fanami Spider-Mana rysunkiem kostiumu, który nie został wykorzystany w Homecoming.

Uwaga! Poniższy news zawiera spoilery ze Spider-Man: Homecoming

Strój Spider-Mana z Marvel Cinematic Universe, który po raz pierwszy widzieliśmy w Civil War, a potem w Homecoming, jest bardzo zbliżony designem do oryginalnego kostiumu tego bohatera. Gdy przymrużymy oko na kilka mniejszych różnic, to zauważymy, że ekipa z Marvel Studios chciała, by Spidey z filmowego uniwersum wyglądał bardzo podobnie do komiksowego Pajączka z 1962 roku. Opublikowane grafiki przez artystę koncepcyjnego, Ryana Meinerdinga, dają nam do zrozumienia, że Marvel i Sony przez jakiś czas myśleli nad zmianą ubarwienia kostiumu Spider-Mana w Homecoming.

Po lewej jeden z plakatów Homecoming, a po prawej pierwsze pojawienie się Spider-Mana (Amazing Fantasy #15, sierpień 1962)

Na Twitterze Meinerdinga możecie znaleźć grafikę koncepcyjną, która prezentuje strój mocno zainspirowany kostiumem Pajączka w komiksach z serii The Superior Spider-Man lub rysunkami Alexa Rossa do anulowanego filmu Jamesa Camerona o Spider-Manie.

Po lewej stronie The Superior Spider-Man, po prawej grafiki koncepcyjne do filmu Jamesa Camerona.

Uważam, że powyższy strój prezentuje się fantastycznie i chętnie zobaczyłbym go na wielkim ekranie. Niemniej jestem pewien, że decyzja wybrania kostiumu, który jest bliższy pierwowzorowi była słuszna. Spider-Man: Homecoming był jego pierwszym solowym filmem w MCU, więc cieszy mnie, że strój Pajączka był tam jego najbardziej charakterystycznym ubraniem z komiksów. Do tego Marvel Studios sprytnie wplotło do Homecoming  wdzianko własnoręcznej roboty głównego bohatera. Bardzo mi się to spodobało.

Czas na zmiany nadejdzie bardzo szybko. Pod koniec ostatniego filmu o Spider-Manie, Tony Stark miał zamiar podarować Peterowi nowy strój, jednak Spidey odrzucił tę propozycję i zdecydował się jeszcze przez jakiś czas zostać „przyjaznym Spider-Manem z sąsiedztwa”. Ta decyzja bardzo dobrze rozwija naszego superbohatera, dalej eksplorując wątek odpowiedzialności.

Niestety podczas zamkniętego pokazu na D23 zaprezentowano urywek Avengers: Infinity War i podobno Człowiek Pająk nosił tam strój z końcówki Homecoming. Dlaczego „niestety”? W komiksach Tony Stark również znacznie ulepszył strój Spider-Mana, który znamy pod nazwą Iron Spider Armor. Ta zbroja znacznie różni się wyglądem od oryginalnego stroju Pajączka. Filmowy kostium podrasowany przez Iron Mana, który rzekomo mamy znów ujrzeć w Infinity War, wizualnie nie różni się prawie niczym od wcześniejszego przebrania Petera.

Co myślicie o niewykorzystanym projekcie stroju Spider-Mana? Czy podoba Wam się informacja, że podrasowany przez Starka kostium pod koniec Homecoming wróci w trzeciej części Avengers? Piszcie w komentarzach! 🙂

Wszystkie zapowiedziane filmy Marvel Studios:

Trzecia faza:

  • Strażnicy Galaktyki vol. 2 (w reżyserii Jamesa Gunna) – 5 maja 2017 roku [wszystkie newsy] [recenzja]
  • Spider-Man: Homecoming (Jon Watts) – 7 lipca 2017 roku [wszystkie newsy] [recenzja]
  • Thor: Ragnarok (Taika Waititi) – 3 listopada 2017 roku [wszystkie newsy]
  • Czarna Pantera (Ryan Coogler) – 16 lutego 2018 roku [wszystkie newsy]
  • Avengers: Infinity War (bracia Russo) – 4 maja 2018 roku [wszystkie newsy]
  • Ant-Man and the Wasp (Peyton Reed) – 6 lipca 2018 roku
  • Kapitan Marvel (jeszcze nie zapowiedziano)- 8 marca 2019 roku [wszystkie newsy]
  • Niezatytułowany film Avengers (bracia Russo) – 3 maja 2019 roku

Niezapowiedziana faza (Czwarta Faza):

  • sequel Spider-Man: Homecoming – 2019 rok
  • Strażnicy Galaktyki vol. 3 (James Gunn) – ? [wszystkie newsy]