The Disaster Artist

The Disaster Artist – pierwszy zwiastun filmu o powstawaniu kultowego The Room

Historia o powstaniu jednego z najgorszych filmów świata doczeka się swojej premiery już w grudniu. Za kamerą The Disaster Artist stoi James Franco. Aktor wciela się również w główną rolę, reżysera The Room – Tommy’ego Wiseau.

The Room z 2003 roku jest uznawany za jeden z najgroszych filmów wszechczasów. Przez swoją dziwaczność szybko uzyskał miano filmu kultowego. Historia The Disaster Artist jest oparta na książce Grega Sestero o tym samym tytule. Najlepszy przyjaciel Tommy’ego Wiseau opisuje w niej swoje wspomnienia w pracy przy The Room, w którym odgrywał jedną z głównych ról. Już wkrótce dowiemy się w jaki sposób powstał jeden z najbardziej katastroficznych filmów świata.

Fragment przedstawiony w zwiastunie odnośni się do jednej z najsłynniejszych scen z The Room.

Po pierwszym pokazie w marcu podczas South by Southwest, The Disaster Artist otrzymał bardzo pozytywne recenzje. Produkcja porównywana jest często do innego filmu biograficznego o najgorszym reżyserze świata – Eda Wooda Tima Burtona.

Zaprezentowano również plakat filmu

The Disaster Artist

W obsadzie znajdują się: James Franco (Tommy Wiseau), Seth Rogen (Sandy Schklair), Dave Franco (Greg Sestero), Josh Hutcherson (Philip Haldiman), Ari Graynor (Juliette Danielle), Alison Brie (Amber), Zoey Deutch (Bobbi), Zac Efron (Dan Janjigian) oraz Bryan Cranston (jako on sam).