amber run

Amber Run zapowiada swój nowy album

Amber Run zapowiada nowy krążek. For A Moment, I Was Lost ukaże się 10 lutego i będzie zawierał dwanaście nowych piosenek. Zwiastunem wydawnictwa jest rewelacyjny kawałek No Answers i Fickle Game.

Grupa udostępniła kolejne nagranie, jest nim przepiękny utwór Fickle Game (aktualizacja)

Poprzedni album 5AM wydany w kwietniu 2015 roku przyniósł sporą porcję fantastycznych, gitarowych, przesyconych smaczną elektroniką utworów.  Just My Soul Responding, Pilot czy Noah to dobre przykłady na przebojową moc nagrań zespołu.

Czy nowy singiel No Answers zapowiada mocniejsze otwarcie ekipy z Nottingham na nowej płycie? Zmianę stylu?

Wciągający rytm i ekstatyczny wokalny wybuch Joe Keogha, w środku utworu, otoczony ścianą gitar, to nowa jakość w muzyce grupy. Jednak pozostałe dwa nagrania opublikowane do tej pory ukazują nam zespół, który poszukuje swojej nowej tożsamości. Amber Run wydają się odkrywać nowe rejony swojej wrażliwości, nie odcinając się od pierwszych inspiracji.

Jako muzycy przeszliśmy pewną drogę, jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia i efekty tego będą słyszalne na płycie. Poprzedni album 5AM możemy traktować jako zbiór piosenek z naszej młodości, czasów studenckich. Na nowym ewoluujemy, jako zespół i jako autorzy piosenek. – Mówią w jednym z wywiadów.

Rzeczywiście pierwsze dwa nagrania z nadchodzącej płyty, udostępnione wcześniej, różnią się od najnowszego singla. Haze to eksperymentalna zabawa ciszą i efektami wokalnymi, z kolei Stranger wpisuje się w nostalgiczny, balladowy nurt charakterystyczny dla niektórych kawałków na 5AM. Czarnobiały teledysk doskonale wypełnia muzyczną przestrzeń, dodając jej nowej mocy. Muzycy, jak sami podkreślają w wywiadach, chcą aby nowe utwory współgrały z artystyczną warstwą wizualną.

Do tej pory tworzyliśmy teledyski, jako historyjki obrazkowe. Tym razem chcieliśmy poeksperymentować z warstwą video. Zrobiliśmy to przy Haze i powtórzyliśmy w Stranger. Chcemy kontynuować ten kierunek, aby nasze klipy były raczej niesamowitymi dziełami sztuki wizualnej, niż zwykłymi mini opowieściami.

Więcej odpowiedzi, dotyczących nowego brzmienia Amber Run otrzymamy już wkrótce. Premiera For A Moment, I Was Lost dopiero 10 lutego, jednak do tego czasu muzycy z pewnością opublikują kolejny utwór.

01.Insomniac
02 No Answers
03 Island
04 Stranger
05 Fickle Game
06 Haze
07 White Lie
08 Perfect
09 Dark Bloom
10 Machine
11 Are You Home?
12 Wastelands