Piękna i Bestia – magiczny pierwszy zwiastun!

Dzisiaj internet ujrzał pierwszy trailer nowej, aktorskiej Pięknej i Bestii. Jest na co czekać?

Majowy teaser trailer filmu Piękna i Bestia został w pierwszych 24 godzinach od publikacji obejrzany 91,8 miliona razy. Piękna i Bestia pobiła tym samym rekord ustanowiony przez Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy i Avengers: Czas Ultrona.

Jak widać ludzie nie mogą doczekać się nowego dzieła Disneya, więc twórcy filmu wpuścili do sieci pełny zwiastun.

Jakiś czas temu Emma Watson, ambasadorka organizacji równouprawniającej ONZ Kobiety wypowiadała się o swojej postaci – „Na początku zdecydowanie miałam problemy ze scenariuszem. Próbowaliśmy zmienić niektóre rzeczy, by Bella była bardziej aktywna i miała większą kontrolę nad swoim przeznaczeniem. W animacji, to jej ojciec jest wynalazcą, a my sprawiliśmy, że to Bella potrafi tworzyć. Napisaliśmy całą przedakcję dla niej, która mówi o tym, że bohaterka wynalazła coś podobnego do pralki, przez co zamiast robić pranie, może wykorzystać ten czas do czytania.

Aktorka dodaje, że zamieniła jeszcze baletowe buty Belli na bardziej praktyczne, bo „jeśli masz zamiar jechać konno, pielęgnować swój ogród i naprawiać maszyny to potrzebujesz odpowiednich butów„.

O wcielaniu się w Bestię opowiadał Dan Stevens, który każdą swoją scenę nagrywał dwa razy. Najpierw kamery śledziły jego sposób poruszania się.  By był wyższy, aktor używał szczudeł. Potem siadał przed mnóstwem kamer, odgrywając te same sytuacje, tyle że już samą twarzą, a nie całym ciałem. Dzięki temu powstała wygenerowana komputerowo, lecz tętniąca życiem postać. „Rozmawiałem z kilkoma ludźmi, którzy znają ten świat„, mówił. „Kiedy powiedziałem Markowi Ruffalo (Hulk), co chcemy osiągnąć, on po prostu powiedział „Nie, to niemożliwe„.

Disney w swoich aktorskich filmach chce łamać bariery. Również z tego powodu nie mogę doczekać się wydania nowej Pięknej i Bestii na Blu-Ray oraz DVD – bardzo chciałbym zobaczyć po pierwsze sam film, a po drugie tzw. behind the scenes, by popatrzeć jak cała ta magia została stworzona.

Na razie do naszej dyspozycji mamy tylko zwiastun, choć trzeba przyznać, że całkiem udany.