FROM LEFT: Joey Santiago, Black Francis, David Lovering

Nowa płyta Pixies już 28 kwietnia! – [VIDEO]

EPka do EPki i będzie z tego album. Z takiego założenia wyszli muzycy grupy Pixies i po wypuszczeniu serii trzech mini albumów dostarczą nam wiele ciekawych dźwięków skumulowanych w postaci pełnowartościowej płyty. Premiera krążka Indie Cindy zapowiedziana jest na 28 kwietnia.

Bardzo długo musieliśmy czekać na nowe wydawnictwo bostończyków, gdyż ostatnim albumem był Trompe le Monde z 1991 roku. Jednak wyczekiwanie fanów na świeżą muzykę od Black Francisa i spółki zostało wynagrodzone w ubiegłym roku, gdy niespodziewanie pojawił się singiel Bagboy. A później Pixies już nie dawali o sobie zapomnieć i co kilka miesięcy byliśmy obdarowywani kolejnymi EPkami, a w krótszych odstępach czasu ukazywały się obrazy do nowych utworów. 

 

Na płycie Indie Cindy oprócz tytułowego utworu znajdziemy jeszcze 11 kompozycji, które pojawiły się na przełomie 2013 i 2014 roku. Niestety tym sposobem krążek pozbawiony będzie aury tajemniczości i tego dreszczyku emocji, gdy wyjmujemy płytę z pudełka, wkładamy do odtwarzacza i wsłuchujemy się z ciekawością w kolejne piosenki. Ale niektórzy nie lubią randek w ciemno i wolą wiedzieć wszystko o osobie, z którą mają się spotykać. Mimo wszystko chyba najlepszym sposobem na udany wieczór jest zaproszenie kogoś, kogo znamy od niedawna i kilka wspólnych chwil zachęciło nas do poznania tej osoby bliżej. Ja tak właśnie mam z muzyką. Przed pierwszym kontaktem z nową płytą lubię poznać maksymalnie dwa single, a resztę wolę odkrywać podczas kolejnych przesłuchań.

Jednak nie będę marudził i wybrzydzał tylko zakupię płytę, gdy tylko się pojawi, bo już ją znam i wiem, że to kawał dobrej muzyki. A nie każda styczność z nowym albumem musi być jak randka. Tym razem będzie to świetne spotkanie ze starymi przyjaciółmi. A już w czerwcu widzimy się z Pixies na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Lista utworów:
 1. What Goes Boom
 2. Greens and Blues
 3. Indie Cindy
 4. Bagboy
 5. Magdalena 318
 6. Silver Snail
 7. Blue Eyed Hexe
 8. Ring the Bell
 9. Another Toe in the Ocean
 10. Andro Queen
 11. Snakes
 12. Jaime Bravo


pixiesmusic.com