Kent

Kent – Best Of czyli ostatnia prosta szwedzkich gigantów

Cztery nowe  i zarazem ostatnie piosenki w historii Kent pojawiły się na wydanej właśnie płycie z największymi przebojami grupy. To ostatnia prosta w historii szwedzkiej super formacji. 17 grudnia Kent zakończy swoją działalność.

Na początku roku Joakim Berg, Martin Sköld, Sami Sirviö i Markus Mustonen ogłosili koniec działalności swojego zespołu. Zszokowani fani dowiedzieli się, że zespoł przygotowuje pożegnalny album i trasę koncertową. Płyta Då som nu för alltid ukazała się w maju tego roku. Pojawiło się na niej jedenaście nowych kawałków, bez promującego album singla Egoist.

Ostatnim aktem w dwudziesto sześcioletniej historii zespołu jest wydany w piątek krążek z największymi przebojami. Dwadzieścia genialnych kawałków z dwunastu fantastycznych płyt. Dwadzieścia muzycznych wspomnień i  cztery, zupełnie nowe piosenki. Cztery ostatnie utwory w historii Kent: Terapi, Nostromo, Om du visste vad du ville i Silver.

23 września rozpocznie się pożegnalna trasa koncertowa. Ostatni raz Kent zagrają 17 grudnia w Sztokholmie i pozostanie już tylko piękna historia.

kent best of

CD1

1. Blåjeans
2. När det blåser på månen
3. Kräm (så nära får ingen gå)
4. Gravitation
5. Om du var här
6. 747
7. Musik Non Stop
8. Kevlarsjäl
9. Utan dina andetag
10. Dom andra
11. Sverige
12. Kärleken väntar

CD2

1. Mannen i den vita hatten (16 år senare)
2. Ingenting”
3. Töntarna
4. Skisser för sommaren
5. 999
6. La Belle Epoque
7. Egoist
8. Vi är inte längre där
9. Terapi”
10. Nostromo”
11. Om du visste vad du ville
12. Silver