Ghost in the Shell – Scarlett Johansson na pierwszym zwiastunie!

Nareszcie jest! Właśnie zadebiutował pierwszy pełny zwiastun oraz plakat aktorskiej ekranizacji Ghost in the Shell! Film z Scarlett Johansson zapowiada się lepiej niż myśleliśmy…

Kilka dni temu informowaliśmy o nowym teaserze, a teraz przyszła pora na pełny zwiastun, na którego obejrzenie zaprasza Scarlett Johansson wcielająca się w główną rolę. Daje nam pełniejszy wgląd na przyszłoroczne widowisko. Zapowiada się na to, że reżyser Rupert Sanders poradził sobie przynajmniej dobrze. Oceńcie sami 🙂

Scarlett Johansson

Fabuła filmu opowiada historię Major, która jest jedyną w swoim rodzaju hybrydą człowieka z cyborgiem. Kieruje elitarną organizacją nazywającą się Sekcja 9. Jej zadaniem jest ściganie najniebezpieczniejszych kryminalistów. W tym filmie zmierzy się ze złoczyńcą, którego celem jest zatrzymanie rozwoju technologii cybernetycznej firmy Hanka Robotics.

Obraz Ruperta Sandersa opiera się na jednym z najważniejszych komiksów, jakie powstały, czyli Ghost in The Shell autorstwa Masumanego Shirowa. Manga z 1989 roku oraz ekranizacja anime z 1995 roku wywarły niemały wpływ na innych twórców. Wystarczy porównać historię o Major Motoko Kusanagi z filmem Matrix, rodzeństwa Wachowskich, by dowiedzieć się, jak ważne jest to dzieło. W mojej opinii film zapowiada się naprawdę dobrze… Może w końcu amerykańskie adaptacje japońskich komiksów będą prezentowały się nieco lepiej, niż „ubóstwiany” przez wszystkich Dragonball: Ewolucja? 😉 Przypominamy, że w kolejce do dobrych ekranizacji stoi jeszcze netflixowski Death Note. O Akirze niestety ucichło, choć jeśli Ghost in the Shellodniesie sukces, to prace pewnie zostaną wznowione.

W obsadzie znajdują się m.in. Scarlett JohanssonMichael WincottMichael PittRila FukushimaPilou AsbækJuliette BinocheTakeshi KitanoJoseph Naufahu oraz Christopher Obi.

Premiera filmu nastąpi 31 marca 2017 roku.