Florence and the Machine – What Kind Of Man. Zobacz video

Nowy singiel, nowa płyta i nowe emocje: Florence and the Machine wracają! Grupa zaprezentowała właśnie kawałek What Kind Of Man. Piosenka zapowiada trzeci album Florence and the Machine, który ukaże się 1 czerwca 2015 roku.

Od premiery poprzedniej płyty Florence and the Machine, krążka Ceremonials, minęły już niemal cztery lata. To wystarczająco dużo czasu, żeby fani zdążyli zacząć się niecierpliwić. Trudno jednak mieć pretensje do Florence i spółki o te dłuższe wakacje. Trasa koncertowa promująca poprzedni album była nie tylko długa, ale też wyjątkowo wyczerpująca. Sama Florence, po zakończeniu tego tournee, przyznała, że miło będzie nareszcie spędzić trochę czasu bez pośpiechu i we własnym domu. Już podczas koncertu w Krakowie, jednego z takich występów „poza trasą”, widać było, że krótki odpoczynek świetnie zrobił zespołowi.

Dla mnie to był jeden z najlepszych koncertów grupy, jakie miałam okazję widzieć. Nie chodzi tylko o brzmienie, ale też o to, jaka energia płynęła ze sceny w stronę publiczności. Swoją drogą, publika była wtedy rewelacyjna. A za kulisami, Florence, uśmiechnięta i gadatliwa, sprawiała wrażenie wyjątkowo szczęśliwej, nie tylko kiedy opowiadała o szalonych imprezach, którym zawdzięcza tajemnicze siniaki na ciele (kiedyś też tu o tym poczytacie).

Po takich wakacjach, ekipa ruszyła do pracy nad nową płytą, ale – nauczona doświadczeniem – bez pośpiechu. Muzycy robili wszystko, żeby tylko nie podać żadnej konkretnej daty premiery albumu. I to chyba najlepsze podejście. Fanom kilka miesięcy nie zrobi chyba różnicy, a spowiedzi muzyków, którzy po latach przyznają się do wydania słabych rzeczy, których nie dopracowali, mamy ostatnio sporo. Tutaj taka spowiedź nie będzie potrzebna. Najnowszy album Florence and the Machine – How Big, How Blue, How Beautiful ukaże się 1 czerwca.

Nie spodziewajcie się drastycznej zmiany stylu. Bo po co zmieniać coś, co świetnie działa? Na razie fani mogą cieszyć uszy singlem What Kind Of Man. Teledysk do tego utworu powstał w Los Angeles i Meksyku, klip wyreżyserował Vincent Haycock. Nad choreografią pracował z Florence Welch artysta Ryan Heffington. Ten sam człowiek odpowiada za „taneczny” klip Chandelier, którym podbiła niedawno świat Sia. Wcześniej, jako zwiastun nowej płyty Florence and the Machine, ukazał się też krótki klip tytułowy How Big How Blue How Beautiful. Czekamy na resztę!
Tracklista Florence and the Machine – How Big, How Blue, How Beautiful:

Ship to Wreck
What Kind of Man
How Big, How Blue, How Beautiful …
Queen of Peace
Various Storms and Saints
Delilah
Long and Lost
Caught
Third eye
St Jude
Mother