Gorillaz NOWA płyta 2018! Plotki i nowe kawałki

Wczoraj debiutancki album Gorillaz obchodził swoje siedemnaste urodziny. Na całe szczęście projekt Damona Albarna oraz Jamiego Hawletta jest wciąż tworzony, a zespół podczas tras koncertowych obdarowuje fanów zupełnie nowymi kawałkami. W nowym materiale na naszym kanale YouTube rozmawiamy o zupełnie nowym, po Humanz, krążku Gorillaz. Gorillaz nowa płyta 2018!

Gorillaz nowa płyta 2018 | Na kolejne albumy Gorillaz musieliśmy czekać latami. Premiera Gorillaz Humanz odbyła się pod kwietnia 2017, a tymczasem Damon Albarn potwierdza, że już wkrótce ujrzymy najnowsze dziecko jego najpopularniejszego projektu muzycznego. Według plotek nowy krążek miał pojawić się w zeszły piątek, czyli w dniu pięćdziesiątych urodzin brytyjskiego muzyka. Emocje i oczekiwania fanów podsyciła nowa piosanka Hollywood, która po raz pierwszy została zagrana podczas koncertu w Chile. W październiku pisaliśmy o kawałku Ode to Idaho, który można było usłyszeć na występie w Seattle.

The Fall 2?

Nowy album może przywrócić wspomnienia z krążka The Fall, który został nagrany przez Albarna na iPadzie w czasie trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych. Przez fanów nowa płyta nazywana jest roboczo The Fall 2, jednak muzyk zdradził, że będzie to bardziej kompletny materiał:

Bardzo podoba mi się pomysł tworzenia nowej muzyki i grania jej na żywo prawie równocześnie. To będzie bardziej kompletne nagranie, niż The Fall, ale mam nadzieje, że równie spontaniczne.

Co wiemy o nowej płycie?

Nie będzie to jedynie kontynuacja zeszłorocznego Humanz, a pełnoprawny album otwierający piątą fazę Gorillaz. Oznacza to, że możemy spodziewać się również aktualizacji wizualnej części projektu od Jamiego Hawletta. Na samym krążku znajdzie się niewiele występów gościnnych. Będzie to album 2-D, co na pewno uszczęśliwi fanów narzekających na niedobór Damona Albarna w Humanz. Prawdopodobnie innych artystów usłyszymy w jedynie dwóch utworach. W Hollywood Albarna wspierają Jamie Principle oraz Snoop Dogg.

W przeciwieństwie do przepełnionego elektronicznymi melodiami Humanz, nowe wydawnictwo zaoferuje fanom również więcej piosenek akustycznych. Znajdzie się miejsce dla bardziej skocznych, energicznych kawałków, ale także dla tych spokojniejszych i smutniejszych.

Kiedy premiera?

W każdej chwili! Damon Albarn nie podał konkretnej daty, lecz wielokrotnie ogłaszał, że nowa muzyka jest już bardzo blisko do swojej premiery. Kto wie czy plotki o premierze w marcu nie okażą się prawdą? W końcu do kwietnia jeszcze kilka dni. Pewne jest, że kiedy Gorillaz wystąpi w Polsce podczas festiwalu Opener (6 lipca), to usłyszymy nowe piosenki.

Festiwale muzyczne w Polsce 2018. Kto gra na największych festiwalach roku?

Gorillaz NOWA płyta 2018! Plotki i nowe kawałki