władca much film dziewczynki

Władczyni much? Powstaje nowa ekranizacja powieści Goldinga!

Na podstawie powieści Władca much powstały dwa filmy, pierwszy w 1963 roku, a drugi w 1990. Reżyserzy O czym wiedziała Maisie uważają, że książka zasługuje na lepszą ekranizację.

Władca much film dziewczynki

Jak podaje serwis deadline.com, Scott McGehee i David Siegel (O czym wiedziała Maisie, Sezon na ówka) zajmą się scenariuszem i reżyserią nowej ekranizacji Władcy much. Twórcy planują być wierni oryginałowi poza jednym wyjątkiem – głównymi bohaterami tej historii nie będą chłopcy, a dziewczynki.

Przeczytajcie co na ten temat powiedział Siegel, jeden z reżyserów:

Chcemy stworzyć bardzo wierną, lecz uwspółcześnioną ekranizację książki.

Powieść Władca much autorstwa Williama Goldinga opowiadała historię chłopców, którzy w okresie jakiegoś nieokreślonego konfliktu nuklearnego, rozbijają się na bezludnej wyspie w katastrofie lotniczej. Bohaterowie starają się odtworzyć swoją cywilizację w nieznanym miejscu, jednak próba ta zostaje zniweczona, gdy chłopcy pogrążają się w barbarzyństwie.

Czy podoba Wam się pomysł obsadzenia w główne role dziewczynek zamiast chłopców? Czy uważacie, że Władca much z 1990 roku w reżyserii Harry’ego Hooka aż tak się zestarzała, że warto na nowo ekranizować tę powieść?