Thor Ragnarok fabuła

Thor Ragnarok fabuła – poznaj szczegóły! Nowe zdjęcia i kierunek filmu.

Ufff! Thor przechodzi metamorfozę. Zmienia fryzurę i nie nosi ze soba Mjölnira. Entertainment Weekly uchyla rąbka tajemnicy o najnowszym filmie o mitycznym Bogu.

Thor Ragnarok fabuła

Gdy ostatni raz widzimy Thora, odlatywał poza Ziemię, by dowiedzieć, kto manipulowałć Avengersami pod koniec Czasu Ultrona. Bohater wreszcie słyszy dudnienie kłopotów w Asgardzie: jego zły brat Loki (Tom Hiddleston) podszywał się pod ich zagubionego ojca, Odyna (Anthony Hopkins). Niedbały sposób rządzenia Lokiego prowadzi do ponownego pojawienia się uwięzionej Heli (Cate Blanchett). Pojedynek Thora z Helą wyrzuca go do Sakaar, barbarzyńskiej planety, którą rządzi czarujący, lecz nikczemny Grandmaster (Jeff Goldblum). Valykrie (Tessa Thompson), nieustępliwa, dużo pijąca wojowniczka ukrywa się na Sakaar i przyprowaddza Grandmasterowi Thora.”

„Thor jest w pewnym sensie fanboyem Valkyrie (…)„, mówi Hemsworth. „Thor jest później zmuszony do zostania gladiatorem, co prowadzi do zmiany fryzury i utracenia jego wiernego młota.”

Już wcześniej słyszeliśmy, że w Thorze pojawi się też Hulk, w roli gladiatora – wątek wyjęty żywcem z serii komiksów Planet Hulk. Mark Ruffalo wypowiada się o nowym wcieleniu Hulka: „On ma teraz większą osobowość niż ta zielona, wściekła maszyna, którą widzieliście w filmach Avengers (…). „On się teraz bardzo puszy. Jest jak bóg„.

W sierpniu pisaliśmy też o tym, że Thor na swojej drodze spotka Doktora Strange’a.  Bohater grany przez Benedicta Cumberbatcha pomoże bogowi odszukać Odyna.

Reżyser Thor: Ragnarok , Taika Waititi, powiedział też, że po zjednoczeniu się Hulka i Thora, film staje się trochę filmem podróży. Waititi (znany przede wszystkim z Co robimy w ukryciu) chciał pokazać umiejętności komediowe Chrisa Hemswortha. „On jest taki dobry i niewykorzystany w tej dziedzinie„, mówi Waititi. „On szczerze jest jednym z najzabawniejszych aspektów tego filmu.

W wywiadzie dla Entertainment Weekly Taika Waititi tłumaczy, że „To nie do końca jest komedia. Jest tam za to kilka wspaniałych momentów, które pojawią się w filmie. Wiedząc, że Bruce Banner i Thor wspólnie podróżują, to samo w sobie nadaje się na tonę żartów, bo ci goście są naprawdę bardzo śmieszni.

Reżyser Thor: Ragnaroka mówi też, że film odświeży franczyzę. „Wszystko co robimy w filmie, w pewnym sensie, demontuje i niszczy stare pomysły i przebudowuje je w nowy, świeży sposób. Wszyscy mają troszkę inne spojrzenie na ich postaci, więc to trochę tak, jakby Ragnarok był pierwszym Thorem.

 [supsystic-gallery id=4]

Wszystkie zapowiedziane filmy Marvel Studios:

Trzecia faza:

  • Strażnicy Galaktyki vol. 2 (w reżyserii Jamesa Gunna) – 5 maja 2017 roku [wszystkie newsy]
  • Spider-Man: Homecoming (Jon Watts) – 7 lipca 2017 roku [wszystkie newsy]
  • Thor: Ragnarok (Taika Waititi) – 3 listopada 2017 roku [wszystkie newsy]
  • Czarna Pantera (Ryan Coogler) – 16 lutego 2018 roku [wszystkie newsy]
  • Avengers: Infinity War (bracia Russo) – 4 maja 2018 roku [wszystkie newsy]
  • Ant-Man and the Wasp (Peyton Reed) – 6 lipca 2018 roku
  • Kapitan Marvel (jeszcze nie zapowiedziano)- 8 marca 2019 roku [wszystkie newsy]
  • Niezatytułowany film Avengers (bracia Russo) – 3 maja 2019 roku

Niezapowiedziana faza (Czwarta Faza):

  • sequel Spider-Man: Homecoming – ?
Źródła:
EW – Wywiad
EW – Zdjęcia

Recenzja Thor Gromowładny, tom 3 – Przeklęty