Muse – Drones – grupa prezentuje nowy kawałek Psycho [VIDEO]

Muse wracają! Grupa zapowiedziała wydanie nowej płyty. Siódmy studyjny album Muse – Drones –  ukaże się 8 czerwca. Pierwszym singlem z tego krążka jest singiel Dead Inside, który poznamy jeszcze w marcu. Na razie zespół zaprezentował przedsmak płyty – utwór Psycho.

MUSEDrones będzie pierwszym albumem Muse od niemal trzech lat. Matt Bellamy, Chris Wolstenholme i Dominic Howard nagrali na tę płytę 12 kawałków. Nad dziełem zespół pracował z Robertem Johnem „Muttem” Lange, który wcześniej maczał palce między innymi w Back In Black AC/DC. Nagrania nowej płyty Muse odbyły się w The Warehouse Studio w Vancouver.
 

Od paru miesięcy fani spekulowali, zresztą po nieśmiałych zapowiedziach muzyków, że nowa płyta Muse może być powrotem do cięższego brzmienia. Kto nie wierzył w te prognozy, ma okazję przekonać się już teraz. Psycho to zdecydowanie mocniejszy kawałek niż to co Muse prezentowali na płycie The 2nd Law. Znam takich, którzy nie będą narzekać.

 

Za Drones kryje się głębsza idea, którą, w swoim stylu wyjaśnia wokalista Matt Bellamy. Jeśli brakowało Wam opowieści o możliwym końcu świata, wojnie i gromadzeniu konserw na wypadek jakiejś katastrofy, którymi to Matt raczył nas parę lat temu, oto coś dla Was. Matt, znów w dobrej formie, wyjasnia: Drony to dla mnie metaforyczni psychopaci, którzy mogą bez konsekwencji zachowywać się jak psychopaci. Światem rządzą drony, które wykorzystują drony, aby uczynić z nas drony. Płyta jest dokumentacją podróży człowieka, od całkowitej utraty nadziei do indoktrynacji przez system, aby stać się kimś na kształt ludzkiej wersji drona, a potem do ucieczki człowieka od oprawców.
Nowa płyta Muse – Drones ukaże się 8 czerwca, a tak wygląda tracklista albumu:

 

1. Dead Inside
2. [Drill Sergeant]
3. Psycho
4. Mercy
5. Reapers
6. The Handler
7. [JFK]
8. Defector
9. Revolt
10. Aftermath
11. The Globalist
12. Drones