Star Wars serial aktorski, Gwiezdne Wojny serial aktorski

Star Wars serial aktorski – oficjalna zapowiedź od Disneya!

Serial ma trafić na nadchodzącą wielkimi krokami platformę do streamowania od Disneya.

Star Wars serial aktorski | Gwiezdne Wojny serial aktorski

Przed chwilą pisaliśmy o tym, że Rian Johnson, reżyser Ostatniego Jedi, zajmie się nową, nieskywalkerową trylogią Gwiezdnych Wojen, a teraz dochodzi do nas nowa informacja.

Rian Johnson stworzy nową trylogię Gwiezdnych Wojen! Star Wars nowa trylogia

Jak podaje Variety, dyrektor generalny i prezes Disneya, Bob Iger, podczas podsumowań kwartalnych firmy zapowiedział powstanie serialu aktorskiego osadzonego w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Poza tym Disney pracuje też serialowymi wersjami Potworów i spółka oraz High School Musical.

Wszystkie seriale mają pojawić się na platformie streamingowej Disneya, będącej konkurencją dla popularnego Netflixa. Korporacja mediowa sięgająca historią aż do lat 20. XX wieku powoli zabiera Netflixowi swoje marki. Na polskiej odsłonie internetowej wypożyczalni filmowej i serialowej, nie znajdziemy już np. siódmego epizodu Gwiezdnych Wojen.

Nie wiadomo też, co stanie się z serialami Marvel’s Netflix. Marvel Studios należy do Disneya, więc pojawia się pytanie – co dalej? Przygody Defendersów nagle się zakończą? A może przeniosą się na platformę Disneya? Trudno powiedzieć.

Iger rzekł, że Disney będzie produkował od czterech do pięciu  filmów i kilka seriali oryginalnych rocznie  na swoją nową platformę.

Star Wars serial aktorski

Odkąd seriale poziomem wizualnym i narracyjnym zrównały się poziomem z filmami kinowymi, czekałem na aktorską serię z uniwersum Star Wars. Oczywiście zanim wydamy jakiś werdykt musimy poczekać do premiery serialu. Ta planowana jest na koniec 2019 roku.

Najbliższą gwiezdnowojenną premierą jest gra Star Wars: Battlefront 2 (17 listopada), a potem ósmy epizod sagi, Ostatni Jedi.

Co myślicie o tym ruchu Disneya? Podoba Wam się pomysł tworzenia serialu aktorskiego? Gdzie Waszym zdaniem powinien nas on zabrać? Piszcie w komentarzach! 🙂 Gwiezdne Wojny serial aktorski