broken social scene skyline

Przyjaźń! Miłość! Masło orzechowe! Foreigner! Broken Social Scene!

Kanadyjski kolektyw muzyczny Broken Social Scene udostępnił teledysk, w którym pojawia się legendarna formacja Foreigner. Nagranie promuje najnowszy album Hug Of Thunder.

Hug Of Thunder to pierwszy, od siedmiu lat, krążek ekipy dowodzonej przez Kevina Drew. Poprzedni Forgiveness Rock Record był rewelacyjnie przyjęty przez krytyków i znalazł uznanie wśród słuchaczy. Album dotarł do pierwszego miejsca listy najlepiej sprzedających się płyt w ich ojczyźnie i buł nominowany do Canadian Polaris Music Prize.

W najnowszym teledysku do Skyline pojawia się formacja Foreigner, z którą przed wejściem na scenę spotykają się Brendan Canning (współzałożyciel Broken Social Scene) i Dimitri Karakostas (fotograf). Dalej mamy radosną celebrację przyjaźni i słoika masła orzechowego, jazdę na deskorolce, przytulańce i wizytę u stomatologa.

Jednym słowem wielka dawka przyjaźni osłodzonej kanapkami z masłem orzechowym i obrazkami z Toronto. Teledysk wyreżyserował Kevin Drew, który sam stwierdził w jednym z wywiadów, że cały album powstał z potrzeby pokazania światu pozytywnej enregii, która powinna napędzać nas dorzeczy pięknych, a nie destruktywnych.

Bodźcem do powstania albumu Hug Of Thunder był listopadowy zamach w Paryżu w 2015 roku. Drew uległ namowom producenta Joe’a Chiccarelliego i cała ekipa zaczęła spotakania w garażu Charlesa Spearina i domu Kevina Drew i Brendana Canninga. Tam powstała większość materiału doszlifowana później w studiach w Los Angeles.

Na Hug Of Thunder znajdziecie banalnie piękne piosenki ubrane w psychodeliczne aranżacje, rewelacyjnie brzmiące chóralne wokale i sporą dawkę pozytywnej energii, jaką można otrzymać słuchając grania sporej grupy kumpli, a taką ekipą jest właśnie Broken Social Scene.

Album ukazał się w lipcu, ale nigdy nie jest za późno aby spotkać sporą porcję pozytywnych dźwięków, które rozświetlą wasze jesienne wieczory.