Nowy kawałek Newsted – [VIDEO]

Grupa Newsted zaprezentowała swój najnowszy singiel …As The Crow Flies promujący debiutancki album Heavy Metal Music.

Pewnie wielu z Was pomyśli „Newsted?… Obiło mi się to o uszy…” Rzeczywiście brzmi znajomo, a fani formacji Metallica nie powinni mieć kłopotów z rozszyfrowaniem nazwy. Otóż twórcą i liderem kapeli Newsted jest Jason Newsted, były wieloletni basista legendarnej Metalliki.

Zespół powstał w 2012 roku. Do Jasona, który oprócz gry na basie również jest wokalistą dołączyli perkusista Jesus Mendez Jr. i gitarzysta Jessie Farnsworth, a rok później kolejny gitarzysta Mike Mushok.

Pierwszym wydawnictwem Newsted była EP-ka Metal z 2013 roku, a promował ją świetny utwór Soliderhead. I trudno było nie odnieść wrażenia, że już kiedyś słyszeliśmy podobne dźwięki. „Chciałem nagrać utwory szybkie i brzydkie, jak dawna Metallica z czasów Kill’em All, czy Ride The Lighting” – powiedział Jason po premierze mini albumu i raczej ta sztuka mu się udała.

Latem ubiegłego roku można było zobaczyć jak zespół prezentuje się na scenie, gdyż przyjechali do Polski wystąpić na Impact Fest. Ja nie miałem okazji tam być, ale może ktoś z Was był na koncercie i podzieli się swoimi odczuciami.

W tej chwili dostępna jest już debiutancka płyta Heavy Metal Music, a my możemy energicznie potrząsać głową w w rytm …As The Crow Flies.

jasonnewstedofficial@facebook
newstedheavymetal.com