gwiezdne wojny kolejne filmy

Następne filmy ze świata Gwiezdnych Wojen nie będą skupiały się na znanych postaciach lub historiach!

Tak twierdzi współscenarzysta Łotra 1, Gary Whitta.

Gwiezdne Wojny kolejne filmy

Uniwersum Gwiezdnych Wojen jest absolutnie niezwykłe. Od czterdziestu lat przedstawia nam nowe planety, rasy czy dziwne technologie. Chociaż że George Lucas stworzył gigantyczny świat, to saga opowiadała jedynie historię Skywalkerów. Oczywiście, powstawały różne komiksy, książki czy gry wideo, które pozwalały odbiorcy szerzej eksplorować Galaktykę, jednak w większości z nich ciągle pojawiały się znane postaci.

Gdy w 2012 roku Lucas sprzedał prawa marki Star Wars firmie Disney, wiedzieliśmy, że wkrótce powstaną nowe kinowe produkcje. Poza nową trylogią zapowiedziano też spin-offy, rozszerzające uniwersum.

Pierwszy filmy z podtytułem Gwiezdne wojny – historie, Łotr 1, przedstawił nam opowieść, zdobycia przez rebeliantów planów Gwiazdy Śmierci. Oderwało się to od ogólnego schematu, jednak była to historia, która działa się między trzecią, a czwartą częścią sagi. Poza tym w kinach ujrzeliśmy znane nam już postaci jak: Dartha Vadera, Tarkina czy Leię. 

14 grudnia 2017 roku czeka nas premiera ósmego epizodu, Star Wars: The Last Jedi. 25 maja 2018 roku obejrzymy spin-off o Hanie Solo, postaci, którą przecież znamy wzdłuż i wszerz. W 2019 do kin wchodzi już ostatnia część trylogii sequeli, a w 2020 wyjdzie nieznany jeszcze film z serii Gwiezdne wojny – historie.

Jak widzicie przez przynajmniej trzy lata nie będzie nam dane obejrzeć produkcji, która nie będzie opowiadać o czymś, co już znamy.

Co w takim razie do powiedzenia ma Gary Whitta, współscenarzysta Łotra 1?

Następny spin-off opowie historię Hana Solo, czyli kolejnej znanej postaci, ale myślę, że coraz bardziej będziecie widzieć… Jedną z rzeczy, które naprawdę chcemy robić w Lucasfilm jest tworzenie uniwersum, a nie poleganie na starych bohaterach. Mamy już Rey i Finna i Kylo Rena, nowe pokolenie postaci. Jakikolwiek film z uniwersum Gwiezdnych Wojen (ludzie z Lucasfilm) zrobią za 10 czy 20 lat, to nie sądzę, że będą polegali na tych samych elementach historii, jak my w przeszłości.”

Cieszycie się z takich wieści? Jakiś czas temu k-pax napisał artykuł, w którym przedstawił swoje pomysły na wymarzone spin-offy. Jakie są Wasze? Piszcie w komentarzach!

Źródło: comicbookmovie.com