biomutant informacje

Czym jest Biomutant? Zobacz trailer i gameplay niezwykłej gry THQ Nordic | gamescom 2017

Biomutant jest jedną z najciekawszych gier tegorocznego gamescomu. Co o niej wiemy?

Biomutant informacje

Biomutant to gra tworzona przez nowo założone studio Experiment 101, składające się z byłych developerów Just Cause czy Mad Max. Produkcja, której wydawcą zostało THQ Nordic, to świeża marka, której naprawdę warto się przyglądać.

Najpierw zobacz zwiastun Biomutant, a potem dowiedz się, czym właściwie jest ta gra.

Akcja gry umiejscowiona jest w fantazyjnym świecie postapokaliptycznym, zniszczonym przez katastrofę ekologiczną. Drzewo Życia, które utrzymuje wszystko przy życiu, umiera. Plemiona zaczęły się rozpadać. Potrzebują kogoś, kto zdoła je zjednoczyć lub jeszcze bardziej poróżnić.

Kimś takim jest nasz niezwykle słodki, włochaty bohater. Biomutant kładzie mocny nacisk na wybory moralne. Gra ma nas do niczego nie zmuszać. Jeśli chcemy, będziemy mogli uratować Drzewo Życia albo nie. Jeśli chcemy, będziemy też mogli pomóc plemionom albo nie.

Na tym pomyśle opiera się główna mechanika tej produkcji. Poniższy gameplay pokazuje, że przed każdym rozwidleniem drogi, możemy zdecydować, gdzie pójdziemy. Mamy możliwość wybrania prawej ścieżki, złej albo możemy nie wybierać wcale. Nasze wybory wpływają na świat gry.

Drzewo Życia ma pięć korzeni i w każdym z nich czai się jakieś zło. Uratowanie każdego z korzeni sprawia, że Drzewo ma większe szanse na przetrwanie. Jeśli uratujemy np. dwa korzenie i nasz bohater nie będzie miał wystarczająco dużo punktów dobra lub zła, to gra losuje, jakie zakończenie ujrzymy.

Gameplay

Zapis z rozgrywki ukazuje cudowny system tworzenia naszej postaci. Chociaż, że bohater każdego gracza będzie reprezentantem tej samej rasy, to jego umaszczenie czy postura są bardzo unikalne.

Nie dużo mogę napisać o systemie walki, niż to, że wygląda on ciekawie. Czy jest on stworzony dla Ciebie? Sam będziesz musiał to ocenić 😉

Jak podoba Ci się Biomutant?

Ja muszę przyznać, że Biomutant zapowiada się naprawdę fantastycznie. Wreszcie, jako gracze, otrzymujemy coś wyjątkowego.

Edycja kolekcjonerska gry zawiera grę, ścieżkę dźwiękową, plakat, figurkę i kartonowe pudełko, w którym znajdują się te wszystkie fanty. Całość kosztuje 120 dolarów, co daje około 436 złotych.

Biomutant ma zaplanowaną premierę na 2018 roku. Gra pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.