Bastille z czterema nominacjami do Brit Awards! – [VIDEO]

Dobrze znana czytelnikom rockever.pl londyńska grupa Bastille zdobyła cztery nominacje do Brit Awards 2014 – nagród brytyjskiego przemysłu fonograficznego.

Bastille początkowo było solowym projektem wokalisty Dana Smitha, który następnie zaprosił do współpracy Chrisa Wooda, Willa Farquarsona i Kyla Simmonsa. Pierwsze utwory nagrali w 2010r., jednak przełomowym momentem ich kariery było ukazanie się w 2013r. singla Pompeii z debiutanckiego albumu Bad Blood. Nie mniejszą popularnością cieszyły się kolejne utwory Laura Palmer i Things We Lost In The Fire. Ta indie rockowa grupa, która nie boi się romansować z elektroniką zdobyła serca nie tylko brytyjskich słuchaczy, ale również nasze i przez wielu została już okrzyknięta odkryciem roku.

Bastille zostali nominowani w następujących kategoriach: najlepszy singiel (Pompeii), album roku (Bad Blood), najlepszy brytyjski zespół oraz najlepszy debiut. W tych samych kategoriach rywalami do nagrody będą m. in. singiel roku – John Newman (Love Me Again), album roku – Artic Monkeys (AM), najlepszy brytyjski zespół – Arctic Monkeys, najlepszy debiut – Tom Odell.
Wśród wyróżnionych w tym roku znaleźli się również dobrze nam znani: David Bowie, James Blake, Daft Punk i Arcade Fire.

bastille@facebook