Avengers Infinity War zwiastun

Avengers: Infinity War – wyciekł zwiastun! Jakie to będzie dobre!

Jakość nagrania nie prezentuje się najlepiej, więc zastanówcie się, czy nie wolicie poczekać na oficjalne wypuszczenie do sieci zwiastuna. Nie zmienia to faktu, że ten trailer Avengers: Infinity War to prawdopodobnie najlepsza rzecz, jaką widziałem w ostatnim czasie.

Podczas panelu o Avengers: Infinity War na Comic-Conie w San Diego, szczęśliwcy znajdujący się na sali, mieli okazję zobaczyć zwiastun tego wielkiego filmu. Marvel Studios nie decyduje się na wypuszczenie tego traileru do internetu. Zrobił to za to pewien fan, który nagrał wszystko swoim telefonem/kamerą i udostępnił na swoim profilu na Twitterze.

Wideo rozpoczyna się sceną, w której Strażnicy Galaktyki zbliżają się ku Ziemi. Nagle na ich statek kosmiczny spada pewien bóg piorunów. Po krótkiej i zabawnej rozmowie, przenosimy się, na zniszczoną przez wysłanników Thanosa, naszą planetę. Widzimy walczącą z niewidocznym przeciwnikiem Scarlet Witch. Późniejsze ujęcia wskazują na to, że może być to Loki, który wreszcie odzyskał Tesseract. Następnie bracia Russo zabierają nas do Nowego Jorku, gdzie Peter Parker wyczuwa, używając Pajęczego Zmysłu, niebezpieczeństwo.

Najważniejsze sceny dzieją się na pustynnym polu bitwy. Nie mogę nacieszyć się tym, że żyjemy w przepięknych czasach dla kina superbohaterskiego. Kto kiedyś czytając komiksy Marvela pomyślałby, że ujrzymy Iron Mana, Spider-Mana, Strażników Galaktyki walczących ramię w ramię z Thanosem na wielkim ekranie?

Avengers: Infinity War z budżetem na poziomie 500 milionów dolarów wizualnie wygląda wprost cudownie. Thanos, grany przez Josha Brolina, prezentuje się naprawdę realistycznie.

Spider-Man śmiga w nowym stroju od Tony’ego Starka z końca Homecoming. Dostaliśmy też ujęcia Zimowego Żołnierza, Czarnej Pantery z całą jego armią, Black Widow (?), Vision i brodatego Steve’a Rogersa. Już w sierpniu poprzedniego roku k-pax napisał post, w którym pokazał, że bohater porzucił tożsamość Kapitana Ameryki po wydarzeniach z Civil War. W późniejszej części trailera jest to potwierdzone. Heros walczy w niezidentyfikowanym przez nas czarnym kostiumie. Raczej są małe szanse, by był to strój Kapitana.

Cieszę się, że rozpad Avengers z trzeciej części filmów o patriotycznym, amerykańskim superbohaterze jest dalej rozwijany, a nie zwyczajnie porzucony. Drużyna jest rozbita, a musi zmierzyć się z najpotężniejszym dotąd wrogiem. 

Słowa pisane nie są w stanie pokazać, jak bardzo nie mogę doczekać się Infinity War. Jestem pewien, że będzie to najlepszy film Marvel Cinematic Universe. Na takie podsumowanie wszystkich poprzednich historii z MCU, czekaliśmy prawie dziesięć lat. Premiera już 4 maja 2018 roku.

Aktualizacja – 23.07.2017, godz. 18:30

Na poniższym filmie widać dużo większą część ekranu 😉

https://www.youtube.com/watch?v=rQcslsUL2Q4

Wszystkie zapowiedziane filmy Marvel Studios:

Trzecia faza:

  • Strażnicy Galaktyki vol. 2 (w reżyserii Jamesa Gunna) – 5 maja 2017 roku [wszystkie newsy] [recenzja]
  • Spider-Man: Homecoming (Jon Watts) – 7 lipca 2017 roku [wszystkie newsy]
  • Thor: Ragnarok (Taika Waititi) – 3 listopada 2017 roku [wszystkie newsy]
  • Czarna Pantera (Ryan Coogler) – 16 lutego 2018 roku [wszystkie newsy]
  • Avengers: Infinity War (bracia Russo) – 4 maja 2018 roku [wszystkie newsy]
  • Ant-Man and the Wasp (Peyton Reed) – 6 lipca 2018 roku
  • Kapitan Marvel (jeszcze nie zapowiedziano)- 8 marca 2019 roku [wszystkie newsy]
  • Niezatytułowany film Avengers (bracia Russo) – 3 maja 2019 roku

Niezapowiedziana faza (Czwarta Faza):

  • sequel Spider-Man: Homecoming – 2019 rok
  • Strażnicy Galaktyki vol. 3 (James Gunn) – ? [wszystkie newsy]