Ant Man and the Wasp informacje Multiwersum Marvel Cinematic Universe Multiverse

Ant-Man and the Wasp wprowadzi multiwersum do MCU!

2018 będzie ważnym rokiem dla Marvel Cinematic Universe.

Ant Man and the Wasp informacje Multiwersum Marvel Cinematic Universe Multiverse

Uniwersum Filmowe Marvela nabiera niesamowitego rozpędu w kwestii rozwijania swojego świata. Thor: Ragnarok był ostatnią tegoroczną premierą MCU. 2018 rok bez dwóch zdań będzie arcyważnym czasem dla fanów superbohaterów. W lutym wybierzemy się do kina na Czarną Panterę (14 lutego 2018), a 4 maja zobaczymy wielkie podsumowanie ostatnich dziesięciu lat Marvel Cinematic Universe w postaci Avengers: Infinity War.

Marvelowski 2018 rok zakończy się drugą częścią przygód Człowieka-Mrówki, czyli filmem Ant-Man and The Wasp.

Od dawna dochodzą nas słuchy, że uniwersum Marvela przejdzie drastyczne zmiany po roku 2018. Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, wypowiedział się, czego mniej więcej możemy się w tych kwestiach spodziewać:

Szukamy zupełnie nowych światów w obrębie Marvela. Po raz pierwszy pokazaliśmy to przy okazji Strażników Galaktyki, chociaż oni spotkają się z Avengersami w nadchodzącym filmie Avengers. My szukamy zupełnie oddzielnych światów od tych, które już odwiedziliśmy. Mogą być one osobne ze względu na położenie czy czas.

Jak widać Marvel Studios i Disney mają duże pole do popisu, jeśli chodzi do dalszy rozwój tego uniwersum. Słowa Igera są za to niejasne, nie dowiemy się z nich dokładnie, co może się wydarzyć. Światło na to rzuca Evangeline Lilly, aktorka wcielająca się w Hope van Dyne.

Bohaterowie Ant-Man and the Wasp są ekspertami w dziedzinie fizyki kwantowej. W filmie będą próbowali wszystkiego, by bezpiecznie wkroczyć do kwantowego świata i wrócić stamtąd, tak jak zrobił to Scott Lang w pierwszej części. Skoro jemu się to udało, to dlaczego nam ma się nie udać? Jeśli ta misja powiedzie się w Ant-Man and the Wasp, to przed Marvel Studios otworzy się możliwość wykorzystywania wieloświatów. Nie ja tworzę te historie, więc nie jestem w stanie powiedzieć, co scenarzyści zamierzają z tym zrobić, choć zdecydowanie widzę w tym potencjał.

Czy Ant-Man and The Wasp będzie wprowadzeniem do multiversum, wieloświatów czy też multiświatów? Oby! Jak podoba Wam się taki pomysł na przyszłość MCU? Piszcie w komentarzach 🙂

Alternatywne rzeczywistości od dawna pojawiają się w popkulturze, a zwłaszcza na kartach komiksów superbohaterskich. Popkulturowe wyobrażenie multiświatów wywodzi się z teorii, zakładających, że nasz świat jest jednym z wielu, istniejących obok siebie. Kolejne rzeczywistości mają powstawać, gdy we wszechświecie dokonuje się jakiś wybór. W związku z tym wszystko, co mogłoby się wydarzyć, gdybyśmy podjęli jakąś inną decyzję, na pewno ma miejsce w którejś z wielu rzeczywistości.

Na tym założeniu opiera się wiele wątków w komiksach superbohaterskich od 123. numeru The Flash z 1961 roku, w którym Flash łączył siły z drugim Flashem z innej rzeczywistości.

Multiwersum zostało już wcześniej pokazane w Filmowym Uniwersum Marvela. W Doktorze Strange’u Starożytna pokazuje multiświaty głównemu bohaterowi w pięknej scenie inspirowanej rysunkami Steve’a Ditko.

https://www.youtube.com/watch?v=lwIVFMJ3VSg

Źródło: vanityfair.com

Wszystkie zapowiedziane filmy Marvel Studios:

Trzecia faza:

  • Strażnicy Galaktyki vol. 2 (w reżyserii Jamesa Gunna) – 5 maja 2017 roku [wszystkie newsy] [recenzja]
  • Spider-Man: Homecoming (Jon Watts) – 7 lipca 2017 roku [wszystkie newsy] [recenzja]
  • Thor: Ragnarok (Taika Waititi) – 3 listopada 2017 roku [wszystkie newsy] [wrażenia wideo]
  • Czarna Pantera (Ryan Coogler) – 14 lutego 2018 roku [wszystkie newsy]
  • Avengers: Infinity War (bracia Russo) – 4 maja 2018 roku [wszystkie newsy]
  • Ant-Man and the Wasp (Peyton Reed) – 6 lipca 2018 roku
  • Kapitan Marvel (jeszcze nie zapowiedziano)- 8 marca 2019 roku [wszystkie newsy]
  • Niezatytułowany film Avengers (bracia Russo) – 3 maja 2019 roku

Niezapowiedziana faza (Czwarta Faza):

  • sequel Spider-Man: Homecoming – 2019 rok
  • Strażnicy Galaktyki vol. 3 (James Gunn) – ? [wszystkie newsy]
Ant Man and the Wasp informacje Multiwersum Marvel Cinematic Universe MultiverseAvengers 4 data premiery – wszystko, co wiemy o Avengers Endgame!

James Gunn zwolniony! Zimowy Żołnierz w Wiedźminie? | NEWSY 17.08.2018