BANNERS – nowe dźwięki z Liverpoolu

Jeśli szukacie fantastycznego głosu, z lekkim piaskiem w tle, ciepłych melodii, które otulą was swoją mocą, to pięć kawałków z debiutanckiej epki BANNERS stanie się waszym ulubionym krążkiem.

Pod szyldem BANNERS ukrywa się Michael Joseph Nelson, młody człowiek z miasta pełnego tradycji muzycznych, jakim jest Liverpool. Początkowo występował pod pseudonimem RAINES, wydając swój pierwszy singiel Ghost. Od najmłodszych lat był członkiem Liverpool Anglican Cathedral Choir, z którym zwiedził kawał świata, doskonaląc przy tym swój warsztat wokalny. W trakcie tych podróży natknął się na Stephena Kozmeniuka, kanadyjskiego producenta, który zachwycił się jego talentem. Razem zaczęli pracę nad nagraniami, które pojawiły się na debiutanckim minialbumie.

Jeśli jesteście graczami, możecie kojarzyć jego kawałek Shine A Light, który pojawił się w grze FIFA 16 Legends. To piosenka o u czuciu, które zatonęło gdzieś w głębinach, rozpaczliwym szukaniu swojego światła latarni. – Powiedział w jednym z wywiadów Michael. – Opowieść o czekaniu na tę jedną, wielką falę, która potrafi wypchnąć cię na powierzchnię, jeśli chwycisz się promienia nadziei. Możesz ją zadedykować osobie, która daje ci zbawienie i spokój, kiedy burza szaleje wokół.

Muzyka BANNERS to delikatne, przestrzenne dźwięki, które wybuchają ekstazą gitarowych riffów, aby po chwili schronić się w elektronicznych korytarzach. Pozornie łagodne melodie, pulsują, rosną i unoszą słuchacza w kierunku zjawiskowych refrenów. W głosie Michaela słychać ten fantastyczny piasek, który doskonale dopełnia melancholię ukrytą w każdej zwrotce. To propozycja dla tych, którzy uwielbiają emocje zaklęte w piosenkach Coldplay, RHODES i Seafret.

Na epce, obok najnowszego singla Start A Riot i poprzednich singli, pojawiają się jeszcze dwa nowe utwory Ghosts i Back When We Had Nothing. Posłuchajcie zresztą sami i odkryjcie swój muzyczny świat razem z BANNERS.