2018 będzie ważnym rokiem dla Marvel Cinematic Universe.

Ant Man and the Wasp informacje Multiwersum Marvel Cinematic Universe Multiverse

Uniwersum Filmowe Marvela nabiera niesamowitego rozpędu w kwestii rozwijania swojego świata. Thor: Ragnarok był ostatnią tegoroczną premierą MCU. 2018 rok bez dwóch zdań będzie arcyważnym czasem dla fanów superbohaterów. W lutym wybierzemy się do kina na Czarną Panterę (14 lutego 2018), a 4 maja zobaczymy wielkie podsumowanie ostatnich dziesięciu lat Marvel Cinematic Universe w postaci Avengers: Infinity War.

Marvelowski 2018 rok zakończy się drugą częścią przygód Człowieka-Mrówki, czyli filmem Ant-Man and The Wasp.

Od dawna dochodzą nas słuchy, że uniwersum Marvela przejdzie drastyczne zmiany po roku 2018. Dyrektor generalny Disneya, Bob Iger, wypowiedział się, czego mniej więcej możemy się w tych kwestiach spodziewać:

Szukamy zupełnie nowych światów w obrębie Marvela. Po raz pierwszy pokazaliśmy to przy okazji Strażników Galaktyki, chociaż oni spotkają się z Avengersami w nadchodzącym filmie Avengers. My szukamy zupełnie oddzielnych światów od tych, które już odwiedziliśmy. Mogą być one osobne ze względu na położenie czy czas.

Jak widać Marvel Studios i Disney mają duże pole do popisu, jeśli chodzi do dalszy rozwój tego uniwersum. Słowa Igera są za to niejasne, nie dowiemy się z nich dokładnie, co może się wydarzyć. Światło na to rzuca Evangeline Lilly, aktorka wcielająca się w Hope van Dyne.

Bohaterowie Ant-Man and the Wasp są ekspertami w dziedzinie fizyki kwantowej. W filmie będą próbowali wszystkiego, by bezpiecznie wkroczyć do kwantowego świata i wrócić stamtąd, tak jak zrobił to Scott Lang w pierwszej części. Skoro jemu się to udało, to dlaczego nam ma się nie udać? Jeśli ta misja powiedzie się w Ant-Man and the Wasp, to przed Marvel Studios otworzy się możliwość wykorzystywania wieloświatów. Nie ja tworzę te historie, więc nie jestem w stanie powiedzieć, co scenarzyści zamierzają z tym zrobić, choć zdecydowanie widzę w tym potencjał.

Czy Ant-Man and The Wasp będzie wprowadzeniem do multiversum, wieloświatów czy też multiświatów? Oby! Jak podoba Wam się taki pomysł na przyszłość MCU? Piszcie w komentarzach 🙂

Alternatywne rzeczywistości od dawna pojawiają się w popkulturze, a zwłaszcza na kartach komiksów superbohaterskich. Popkulturowe wyobrażenie multiświatów wywodzi się z teorii, zakładających, że nasz świat jest jednym z wielu, istniejących obok siebie. Kolejne rzeczywistości mają powstawać, gdy we wszechświecie dokonuje się jakiś wybór. W związku z tym wszystko, co mogłoby się wydarzyć, gdybyśmy podjęli jakąś inną decyzję, na pewno ma miejsce w którejś z wielu rzeczywistości.

Na tym założeniu opiera się wiele wątków w komiksach superbohaterskich od 123. numeru The Flash z 1961 roku, w którym Flash łączył siły z drugim Flashem z innej rzeczywistości.

Multiwersum zostało już wcześniej pokazane w Filmowym Uniwersum Marvela. W Doktorze Strange’u Starożytna pokazuje multiświaty głównemu bohaterowi w pięknej scenie inspirowanej rysunkami Steve’a Ditko.

Źródło: vanityfair.com

Wszystkie zapowiedziane filmy Marvel Studios:

Trzecia faza:

  • Strażnicy Galaktyki vol. 2 (w reżyserii Jamesa Gunna) – 5 maja 2017 roku [wszystkie newsy] [recenzja]
  • Spider-Man: Homecoming (Jon Watts) – 7 lipca 2017 roku [wszystkie newsy] [recenzja]
  • Thor: Ragnarok (Taika Waititi) – 3 listopada 2017 roku [wszystkie newsy] [wrażenia wideo]
  • Czarna Pantera (Ryan Coogler) – 14 lutego 2018 roku [wszystkie newsy]
  • Avengers: Infinity War (bracia Russo) – 4 maja 2018 roku [wszystkie newsy]
  • Ant-Man and the Wasp (Peyton Reed) – 6 lipca 2018 roku
  • Kapitan Marvel (jeszcze nie zapowiedziano)- 8 marca 2019 roku [wszystkie newsy]
  • Niezatytułowany film Avengers (bracia Russo) – 3 maja 2019 roku

Niezapowiedziana faza (Czwarta Faza):

  • sequel Spider-Man: Homecoming – 2019 rok
  • Strażnicy Galaktyki vol. 3 (James Gunn) – ? [wszystkie newsy]
Ant Man and the Wasp informacje Multiwersum Marvel Cinematic Universe Multiverse



Autor - Maciek "Greadoit" Bisiorek

W wolnym czasie gra, czyta książki, ogląda filmy oraz seriale. Ma zdecydowanie za dużo wolnego czasu.

Sprawdź inne artykuły Maciek "Greadoit" Bisiorek