Artur Rojek Easy (Son Lux cover)

Artur Rojek Easy (Son Lux cover)

Artur Rojek Easy (Son Lux cover). Kim są Son Lux?

Po wielu latach na scenie, jeden z najbardziej charakterystycznych polskich wokalistów debiutuje z płytą live. Artur Rojek Koncert w NOSPR to album, na którym nie brakuje niespodzianek. Jedną z nich jest kawałek, który serwisy streamingowe albo odtwarzacze wyświetlą Wam jako Artur Rojek Easy (Son Lux cover). Kim są Son Lux? Jeśli nigdy wcześniej na nich nie trafiliście, to czeka Was jazda bez trzymanki!

Poznajcie Son Lux – jeden z najbardziej oryginalnych zespołów ostatnich lat. Pewnie myślicie sobie: ale jakich? Rockowych? Popowych? Nieważne. Muzyka Son Lux to taka mieszanka, że trudno określić, co grupa konkretnie gra. A jeszcze trudniej się od tego oderwać.

Son Lux tworzą Ryan Lott, Rafiq Bhatia i Ian Chang. Każdy z nich jest genialnym instrumentalistą, ale przy okazji każdy pisze i produkuje. Kariera Son Lux rozpoczęła się od płyty At War With Walls & Mazes z 2008 roku, chociaż kariera to lekkie nadużycie. Muzyka oczywiście zachwyciła parę osób, ale dla większości te połamane dźwięki okazały się zbyt skomplikowane. Fakt, piosenki Son Lux raczej nie nadawały się do grania w radiu w porze największej słuchalności w biurach. To zresztą nie zmieniło się do dzisiaj.

Zespół Son Lux, zamiast marzyć o wielkiej sławie, po prostu robił swoje. Grupa nagrywała kolejne płyty, zapraszała do współpracy gości, a piosenki Son Lux zaczęli odkrywać inni artyści. Halsey użyła sampli Son Lux w swoim hicie, a Lorde grała na swoich koncertach cover Easy. A propos – zobaczcie wersję Son deLuxe tego kawałka – z Woodkidem i orkiestrą!

W lutym 2018 roku ukaże się Son Lux Brighter Wounds – piąty album grupy. Płytę zapowiada jeden z najbardziej przebojowych kawałków na koncie zespołu: Dream State. Chórki na początku brzmią jak dobra inspiracja Thirty Seconds to Mars, ale reszta to już zupełnie inna bajka.

W 2018 Son Lux zagrają koncert w Polsce, w Warszawie. Powiedzieć, że warto – to jak nie powiedzieć nic.