Rocket League w Overwatch, czyli Futbolúcio

Z okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio, Blizzard wprowadził do Overwatch nowy tryb – Futbolúcio. Na czym to polega?

Rocket League w Overwatch!

Futbolucio3

Jeśli graliście w produkcję Psyonix, zapewne wiecie jak wygląda w niej rozgrywka. W Rocket League jeździmy samochodzikami po boisku i próbujemy wepchnąć futbolówkę wielkości naszych pojazdów do bramki przeciwnika. To samo dzieje się teraz w grze Blizzarda, tyle że…

Lúcio przejmuje boisko…

Futbolucio2

A właściwie kilku Lúcio, bo piłkarski mecz zarezerwowany jest tylko dla tego bohatera – to znaczy, że każdy musi nim grać. Czemu? Okazuje się, że jego umiejętności świetnie sprawują się do odbijania piłki. Dystansowy atak został zamieniony na uderzenie, prawy przycisk myszy daleko wybija futbolówkę, E pozwala nam szybciej przemieszczać się po boisku, a Q sprawia, że przyciągamy piłkę. Poza tym możemy biegać po ścianie.

Tryb pozwala wykonywać niesamowite sytuacje!

Futbolucio4

Podczas kilku meczów zauważyłem, że (tak samo jak w Rocket League) z teoretycznie niewielu umiejętności, dostępnych w arsenale naszego bohatera, można skonstruować wręcz genialne akcje. Wybicie piłki pod bramkę drużyny przeciwnej, dobiegnięcie do niej po ścianie i strzał to najczęściej używana przeze mnie taktyka. Gracze (przynajmniej ci, z którymi się zmierzyłem) jeszcze nie rozumieją jak kluczowe są tutaj wall runy. Nawet, gdy zużyjemy nasze przyspieszenie, to dalej możemy szybko przemierzać boisko, właśnie biegając po ścianach.

Naprawdę gra się przyjemnie!

Futbolucio

Gdy dowiedziałem się o Futbolúcio to wytrzeszczyłem oczy ze zdumienia. Jeszcze bardziej zdziwił mnie fakt, że taki tryb w Overwatch się sprawdził i aż szkoda pomyśleć, że będzie dostępny tylko przez pewien czas! Gdy tylko ludzie nauczą się, jak mądrze używać skillów Lúcio, by wykonywać świetne akcje i że czasem lepiej podać do swojego partnera, niż tworzyć głupią „kopaninę”, to Futbolúcio mogłoby się stać trybem dającym tyle samo frajdy co Rocket League!

Stały tryb?

Futbolucio 5

Chciałbym, żeby developerzy zdecydowali się na rozwijanie tej rozgrywki i wpuszczenia go do puli stałych trybów. Mogłaby to być ciekawa odmiana dla ciągłego grania w szybkie mecze i turniejowe.

Przetestowaliście już Futbolúcio? 🙂

Kup Overwatch na PC 

Kup Overwatch na PS4

Kup Overwatch na XONE