Immortal Planet – czym jest nowa gra polskiego twórcy Ronin?

Immortal Planet

Lubicie Dark Souls? Gra Immortal Planet Tomasza Wacławka może być dla Was!

Od lutego wiemy, że Tomasz Wacławek, twórca platformówki 2D Ronin, pracuje nad nową produkcją – Immortal Planet. Gra ma być swoistym „listem miłosnym” dla serii Dark Souls, której popularność słynie z wysokiego poziomu trudności. Tę inspirację widać zwłaszcza w systemie rozwoju postaci.

Immortal Planet to izometryczne RPG akcji, które „nagradza cierpliwość i karze lekkomyślność”. Akcja tego tytułu będzie miała miejsce na tajemniczej mroźnej planecie, w samym sercu starożytnego grobowca. W grze wcielimy się w nieśmiertelnego wojownika, który nie wiadomo dlaczego budzi się z długiego snu. Będziemy musieli odkryć sekrety tej planety i wydostać się z katakumb.

W systemie walki pierwsze skrzypce gra wytrzymałość.

Musimy gospodarować wytrzymałość naszego protagonisty, by w czasie walki nie okazało się, że nie możemy wykonać kolejnego ataku.

Okazuje się jednak, że to obserwowanie wytrzymałości naszych przeciwników będzie kluczowym aspektem rozgrywki. Gdy zobaczymy, że nasz adwersarz zmęczył się walką, możemy wykonać do niego doskok i w konsekwencji ogłuszyć go na kilka sekund. Jest to jednak bardzo ryzykowne, bo dashowanie do wypoczętego wroga, kończy się ogłuszeniem naszej postaci.

W przypadku śmierci odradzamy się w wyznaczonym do tego punkcie. Tracimy wtedy część doświadczenia, które można odzyskać podobnie jak w Dark Souls.

Grafika

Za oprawę wizualną odpowiada Łukasz Piskorz. Zdecydowanie trzeba powiedzieć, że graficznie Immortal Planet prezentuje się bardzo ładnie.

Kiedy premiera Immortal Planet?

28 lipca 2017 roku nastąpi steamowa premiera gry. Koniecznie sprawdźcie stronę internetową Immortal Planet.

Maciek "Greadoit" Bisiorek

W wolnym czasie gra, czyta książki, ogląda filmy oraz seriale. Ma zdecydowanie za dużo wolnego czasu.