Twin Peaks informacje

Twin Peaks – nowa paczka dziwnych informacji!

Liczyliście na nowe informacje o powrocie serialu Twin Peaks? Entertainment Weekly przychodzi z pomocą!

Twin Peaks informacje

¡SPOILER ALERT! Tekst zawiera spoilery z dwóch poprzednich sezonów Twin Peaks.

W 1990 roku telewizję szturmem zdobył serial Twin Peaks. Dzieło Davida Lyncha (Mulholland Driver) i Marka Frosta (Posterunek przy Hill Street) łączyło w sobie surrealizm reżysera oraz serialowy sposób prowadzenia fabuły. W dziwnym, oderwanym od świata zewnętrznego miasteczku doszło do morderstwa młodej, powszechnie lubianej dziewczyny, Laury Palmer. Miasteczko Twin Peaks poza swoim odizolowaniem, zdaje się też być dosłownie wyjęte ze snu.

Ekscentryczny klimat, pełna zwrotów akcji fabuła i oryginalne postaci sprawiły, że Twin Peaks stał się jednym z najważniejszych seriali wszech czasów. Lynch i Frost w gąszczu oryginalnych bohaterów, stworzyli też kultowego agenta FBI, Dale’a Coopera, odgrywanego przez Kyle’a MacLachlana.

Największa kontrowersja serialu dotyczyła właśnie postaci agenta Coopera. Twin Peaks zostawił widzów na 25 lat z pytaniem bez odpowiedzi – co stało się z Dale’em?

W ostatnim odcinku, z Czarnej Chaty zamiast Dale’a Coopera, który tam poszedł, by ratować swoją dziewczynę Annie, wyszedł jego klon. Zabrano go do swojego pokoju hotelowego. Po jego krótkiej rozmowie z szefem policji Harry’m S. Trumanem i lekarzem Willem Haywardem, sobowtór poszedł do łazienki umyć zęby. Najpierw wycisnął pastę do żębów do umywalki, bu po chwili uderzać swoją głową w lustro. W odbiciu lustrzanym nagle pojawił się znany fanom Bob, który, posługując się ustami Dale’a, w kółko powtarzał „Co z Annie? Co z Annie?„. I cięcie.

Na tym kończy się drugi sezon Twin Peaks. Bez żadnych wyjaśnień. Trzeba jednak zauważyć, że cień Laury Palmer w Czarnej Chacie powiedział do agenta FBI „Widzimy się za 25 lat.„. Właśnie tyle wiosen minęło od ostatniej serialowej wizyty w miasteczku. Geniusz Davida Lyncha?

Przypomnijmy, że premiera nowego sezonu już 21 maja 2017 roku.

Informacje o nowym Twin Peaks

  • David Lynch powiedział, że nowy sezon będzie miał 18 odcinków.
  • Do serialu powraca wielu starych aktorów! David Lynch jednak nawet nie chce powiedzieć, czy będą oni grali swoje wcześniejsze postaci. Wiadomo jedynie, że Kyle MacLachlan zagra Dale’a Coopera. „Myślę, że zajęło mi to sześć godizn i kilka filiżanek kawy, by to przeczytać. Ale to było cudowne,” powiedział aktor po przeczytaniu scenariusza, liczącego sobie ponad 400 stron.
  • Jak zostaną wyjaśnione wątki z poprzedniego sezonu? „Twin Peaks jest kosmologią,” mówi prezydent i dyrektor generalny Showtime, David Nevins. „Myślę, że w nowej wersji satysfakcjonujące jest to, że wszystko zostanie dogłębnie eksplorowane. Czym jest Czerwony Pokój? Gdzie jest agent Cooper? Czy zdoła wrócić?
  • W nowym numerze magazynu Entertainment Weekly możecie przeczytać, jak doszło od konwersacji między Frostem a Lynchem do 142-dniowego kręcenia serii w różnych miastach, używając kamery cyfrowych, nowej miłości reżysera. Pojawią się tam też wywiady z powracającą oryginalną obsadą: Sherilyn Fenn (Audrey Horne), Madchen Amick (Shelly Johnson), Daną Ashbrookiem (Bobby Briggs), Jamesem Marshallem (James Hurley), Peggy Lipton (Norma Jennings), Everettem McGillem (Dużym Edem Hurley), Wendy Robie (Nadine Hurley) i Sheryl Lee (Laura Palmer oraz Madeleine Ferguson). Pojawią się tam też pierwsze zdjęcia, w tym nowa fotka Denise, w którą wciela się David Duchovny! Wow!
  • Jeszcze TUTAJ możecie obejrzeć, jak aktorzy wspominali pracę na planie Twin Peaks.

Czas do maja będzie się naprawdę dłużył! Po prostu nie potrafię sobie wyobrazić powrotu Twin Peaks w dobie, kiedy seriale stoją na kinowym poziomie. Ciekaw jestem, czy Frost i Lynch zdecydują się na dodanie tam scen, wyjętych żywcem z oper mydlanych czy skierują serię na drogę współczesności?

Jakie są Wasze wrażenia po tych informacjach? Czy sądzicie, że nowe Twin Peaks będzie działo się w jakimś innym uniwersum? Jak myślicie, dlaczego w obsadzie znajdują się aktorzy Laury i Lelanda Palmerów?

Źródło: ew.com