Aquilo Silhouettes

Aquilo Silhouettes czyli mgła nad jeziorem

Jeśli szukacie pięknych wokalnych harmonii, odrobiny muzycznego oddechu, który odciągnie Was od skrzeczącej codzienności, to najnowszy krążek brytyjskiego duetu jest doskonałą propozycją. Aquilo Silhouettes

Ponad dwa lata minęły od pierwszych nagrań Aquilo, które pojawiały się w sieci. Ben Fletcher i Tom Higham, muzycy z rockowymi korzeniami, postanowili wspólnie zanurzyć się w  przestrzeni pełnej elektronicznych smaczków, utkanej z przebojowych zwiewnych kompozycji. Obaj pochodzą z Silverdale położonego w malowniczym Lake District, jednak poznali się dopiero na portalu soundcloud.

Jak sami twierdzą nieodparty urok miejsca, z którego pochodzą miał duży wpływ na brzmienie i nastrój ich nagrań. Jeśli dodać do tego minimalistyczną nostalgię SOHNa i islandzki pozorny chłód Ólafura Arnaldsa, producentów krążka Silhouettes, otrzymamy pełnie brzmienia, jakie odnajdziecie podczas słuchania poszczególnych nagrań. Północny wiatr nakarmi was gorącymi piosenkami, których nie będziecie mieli dość.

Szczerze mówiąc przez chwilę straciłem już nadzieje na pojawienie się tej płyty. Najpierw ogromny zachwyt, sprzed ponad trzech lat, nad ich debiutancką ep-ką, o której pisałem wcześniej. Poźniej doskonały mini album Human, ze smakowitym Losing You i przepięknym I Gave It All i kilka miesięcy ciszy. Wreszcie w maju ubiegłego roku pojawiła się ep-ka Calling Me.

Kolejne nagrania zawsze sprawiały sporo przyjemności,  muzycznego oddechu. Muzyka Aquilo wydaje się być dźwiękowym balsamem, łagodzącym skutki hałaśliwej i pędzącej codzienności. Spokojną przystanią, na morzu szaleństwa, w której można schronić się w blasku muzycznych świec.

Nie znajdziecie tu stadionowych hitów, to raczej płyta którą najlepiej przeżyć samemu, albo w gronie bliskich osób. Kolejne dźwięki sączą się do ucha i wypełniają przestrzeń. Chwytliwe refreny czasem podskoczą porwane rytmicznym bitem, jak w Never Seen You Get So Low, Complication, Never Hurt Again czy You Won’t Know Where You Stand. Przez większość czasu obejmować będzie was jednak pozorny brzmieniowy minimalizm, który za każdym razem będzie eksplodować ciszą szeptów, rozciągniętych w magicznych refrenach. Human, Blinside, Almost Over czy I Gave It All, który pochodzi z drugiej ep-ki grupy i pozostanie na długo znakiem muzycznym Aquilo. Do tego finał w postaci Always Done What You Say, który jest przepiękną klamrą między szeptami i bitami schowanymi na debiutanckiej płycie Aquilo.

Aquilo Silhouettes tracklista

Silhouettes

1. Silhouette
2. Blindside
3. Human
4. Never Hurt Again
5. Almost Over
6. You Won’t Know Where You Stand
7. I Gave It All
8. All I Ever Wanted
9. Sorry
10. Complication
11. Never Seen You Get So Low
12.Low Light
13. Always Done What You Say
14. Waiting

 

 

http://www.kulturalnaplaneta.pl/kim-jest-tom-grennan-lighting-matches