Sleeping Powder Gorillaz

Sleeping Powder Gorillaz – nowa piosenka i teledysk!

Bez wcześniejszych zapowiedzi dzisiaj został wypuszczony teledysk do nieznanej wcześniej piosenki Gorillaz, Sleeping Powder.

Sleeping Powder Gorillaz

W aplikacji The Lenz, stworzonej we współpracy między Gorillaz a Telekom Electronic Beats, wokalista o pięknie brzmiącym imieniu 2D wypuścił wideo do zupełnie nowego utworu.

Psychodeliczny teledysk do Sleeping Powder rozpoczyna się popularną w latach 80. reklamą antynarkotykową This Is Your Brain on DrugsNastępnie widzimy grającego 2D na klawesynie w akompaniamencie gitary. Po zwrotce piosenka staje się muzyką disco pełną syntezatora, a wideo zabiera nas w narkotykową podróż z przewodnikiem w roli cudownie tańczącego wokalisty Gorillaz.

Możecie zastanawiać się, dlaczego (o zgrozo) trójwymiarowa animacja naszego 2D prezentuje się dziwnie w porównaniu do poprzednich teledysków. Jest tu wykorzystywana ta sama technologia, co w wywiadach na żywo z muzykami Gorillaz. Model postaci odwzorowuje ruchy wykonywane przez aktora, wcielającego się w 2D. Trzeba jednak zauważyć, że te dziwne ruchy pięknie wpasowują się do klimatu Sleeping Powder.

Gorillaz po sześciu latach nieobecności na rynku muzycznym wydali w kwietniu tego roku album zatytułowany Humanz. Krążek w wersji Deluxe zawiera 26 utworów, a każdy z nich przedstawia inny gatunek – od R&B, przez house aż do hip-hopu.

Z okazji premiery Humanz trwają teraz koncerty zespołu. Fani w Polsce również będą mieli okazję ujrzeć Gorillaz na scenie. Grupa przyjedzie do Warszawy 14 czerwca 2017 roku, a cztery dni później zagra w Katowicach. Występy organizowane są przez T-Mobile Electronic Beats. Organizatorzy zaproponowali bilety za 0 złotych dla klientów T-Mobile. Z własnego doświadczenia i z reakcji ludzi w internecie wiem, że ciężko było zarezerwować sobie wejściówkę.

Jeśli wszystkie utwory z Humanz i nowe Sleeping Powder Wam nie wystarczają, to mam dla Was dobrą wiadomość. 25 sierpnia tego roku zadebiutuje The Super Deluxe Vinyl Box Set. Możecie o tym poczytać poniżej 🙂

Nowe piosenki Gorillaz już w sierpniu!

Koniecznie napiszcie w komentarzach, co myślicie o Sleeping Powder. Za pierwszym przesłuchaniem podchodziłem do tej piosenki z dystansem, ale z każdym kolejnym razem utwór zaczyna coraz przypadać mi do gustu. Tak to już mam ze wszystkimi kawałkami Gorillaz 😛

Sleeping Powder Gorillaz