Royal Blood

Royal Blood zamieszają w tym roku

Royal Blood nie mają jeszcze imponującego dorobku na swoim koncie, ale to co nagrali wystarczyło żeby zostali zauważeni przez brytyjskich dziennikarzy i krytyków. Znaleźli się bowiem na liście najbardziej obiecujących muzyków w plebiscycie BBC Sound of 2014.

Zespół tworzy dwóch kumpli z Brighton, basista i wokalista Mike Keer oraz perkusista Ben Thatcher. Trzeba przyznać, że to dosyć skromny zestaw instrumentalny, ale jak się okazuje w zupełności wystarczający. Skoro White Stripes dawali radę to dlaczego z Royal Blood miałoby być inaczej. Chłopaki robią więcej hałasu na scenie niż niejedna sześcioosobowa kapela długowłosych twardzieli z wiosłami 😉

Świat usłyszał o tym duecie dzięki mega energetycznemu kawałkowi Out Of The Black. Jest to balsam na zmarznięte kości i zastrzyk pozytywnych emocji na ponure styczniowe dni. To jeden z tych numerów, które dają silny cios apatii i nie pozwalają zimowej depresji zadomowić się na dłużej w naszych głowach.
Moc tego i kilku innych utworów dotarła również do formacji Arctic Monkeys, którą będą supportować podczas jednego z koncertów w tym roku.