Piękna i Bestia Ewan McGregor

Piękna i Bestia Ewan McGregor o gejowskiej postaci! Musisz to zobaczyć!

Ewan McGregor nie pozostawia suchej nitki na ludziach, którzy zdenerwowali się na to, że w Pięknej i Bestii postać Le Fou będzie homoseksualistą…

Piękna i Bestia Ewan McGregor

Bill Condon, reżyser aktorskiej Pięknej i Bestii, niedawno poinformował świat, że w jego filmie Le Fou będzie homoseksualistą. Po kilku dniach kontrowersji okazało się, że obraz będzie w rosyjskich kinach wyświetlany jako film dla dorosłych.

Co na to do powiedzenia ma Ewan McGregor, wcielający się w filmie w Płomyka? Gdy w The Late Show Stephen Colbert zapytał aktora o kontrowersje, ten od razu ironicznie powiedział „Tam jest bardzo dużo gejowskiego seksu. Jest bardzo dużo… gejowskiego seksu w tej… bajce. I myślę, że jeśli mieszkasz nieopodal Alabamy, to nie powinieneś oglądać tego filmu. Co by pomyślał Jezus?.

Wypowiedź McGregora odnosiła się oczywiście do często pojawiających się tekstów w internecie, mówiących, że jeśli w filmie są geje, to ich romans musi być bardzo wyraźnie pokazany.

Colbert wspomina o tym, że po tej całej burzy z tym związane, później okazało się, że po prostu Le Fou przez dwie sekundy będzie tańczył z drugim mężczyznom (tak donosi Vulture). Ewan McGregor odpowiada, że Le Fou „To po prostu jest tak… Po prostu jest… On po prostu jest gejowską postacią. Mamy 2017 rok, do ku*** nędzy.”

Wygląda na to, że podczas seansu Pięknej i Bestii nie spełnią się skryte fantazje najszerzej komentujących ten temat ludzi 😉

Reżyser Bill Condon w rozmowie dla attitude opowiada o postaci granej przez Josha Gada. „Le Fou to ktoś, kto jednego dnia chce być jak Gaston, a drugiego chce go pocałować.

„Nie wie, czego chce. To jest ktoś, kto dopiero zrozumiał, że ma takie uczucia. I Josh (Gad) robi z tego coś niezwykle subtelnego i wyśmienitego.”

Nawet aktor Bradley Pierce, który podkładał głos Le Fou w animacji Disneya w 1991 roku, wspomina, że zawsze uważał go za homoseksualną postać.

Dla mnie największą kontrowersją tej całej sytuacji jest to, że Ewan McGregor podczas rozmowy z Colbertem powiedział, że nigdy nie oglądał oryginału z 1991 roku! Z tego zróbmy aferę, a nie z jakiejś błahostki, na którą nikt nie powinien w zasadzie zwracać uwagi.

Premiera Pięknej i Bestii nastąpi 17 marca 2017 roku. Według Hollywood Reporter adaptacja animacji może zarobić nawet 120 milionów dolarów podczas pierwszego weekendu, czyniąc ją najbardziej dochodowym filmem marca wszech czasów.

McGregor spotkał się ze Stephenem Colbertem głównie, by rozmawiać o T2: Trainspotting. Film możecie oglądać w polskich kinach od 3 marca.

Niżej porównajcie sobie piosenkę Gaston w wersji animowanej i kinowej 🙂