Nowa zapowiedź The Walking Dead zdradza pewne szczegóły

Podczas panelu The Walking Dead na New York Comic Con, zaprezentowano kilkuminutowy fragment z premierowego odcinka siódmego sezonu. Daje on wskazówki dotyczące spotkania z Lucille oraz z losem Ricka…

Kto zginie?

Po ostatnim finale, fani serialu The Walking Dead czuli się rozczarowani. Zamiast pokazać z jakim bohaterem mieliśmy się pożegnać, zdecydowano się na clifhanger, gdzie śmierć obserwowaliśmy z perspektywy nieszczęśnika. Dopiero 23 października, czyli w dniu premiery nowego sezonu, poznamy odpowiedź na nurtujące nas pytanie.

Aczkolwiek materiał trwający trochę powyżej trzech minut daje nam pewne wskazówki. Po pierwsze, jak widzimy, na prawej stronie twarzy Ricka znajduje się krew, więc najprawdopodobniej śmierć poniosła osoba znajdująca się na prawo od lidera grupy. Są to: Rosita, Michonne, Abraham, Maggie, Daryl oraz Glenn. Natomiast po lewej stronie: Sasha, Carl, Eugene oraz Aaron. Co więcej rozmowa przeprowadzona przez Ricka z Neganem wskazuje na to, że z ręki nowego wroga zginie nie jedna, a dwie osoby!

Czy Rick straci dłoń?

rickloseshandNie mniejsze emocje, po zaprezentowanym klipie, budzi los Ricka. Ostatnia scena daje do zrozumienia, że jedno z najważniejszych wydarzeń komiksu zostanie przeniesione na mały ekran. A mianowicie w 28 zeszycie serii, jeszcze podczas wątku w więzieniu, Gubernator pozbawia Ricka dłoni. Właściwie ten moment miał miejsce na początku historii, jednak twórcy serialu to odwlekali. Temat dłoni bohatera pojawiał się już bardzo często. Dowiadywaliśmy się, że Robert Kirkman trochę żałował swojej decyzji na kartach komiksu, ponieważ zawsze zmuszało go to do przemyśleń, jak przedstawiać  Ricka bez dłoni w różnych sytuacjach. Poza tym, gdyby miało to miejsce w serialu, to wymagałoby to dodatkowej pracy przy tej postaci.

Wygląda na to, że pomimo zapewnień twórców, ta sytuacja w serialu pojawi się bardzo szybko.