7 NAJLEPSZYCH JAJ WIELKANOCNYCH

7 NAJLEPSZYCH JAJ WIELKANOCNYCH W GRACH WIDEO

Easter Eggi to bardzo fajna okazja do puszczenia oczka graczom. Chyba każdy uwielbia wyłapywać odwołania do innych gier, filmów czy seriali. To właśnie dlatego większość najnowszych gier nie może się bez nich obejść i to właśnie dlatego gracze tak bardzo kochają Easter Eggi. Niektóre z jaj wielkanocnych są naprawdę świetne, więc prezentujemy kilka z nich.

Fallout: New Vegas – zwłoki Indiany Jonesa

fal

Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki posiada bardzo mieszane opinie wśród fanów. Najwyraźniej twórcy Fallout: New Vegas nie przepadają za czwartą częścią cyklu o archeologu.W filmie bohater pakuje się do lodówki, by ukryć się przed wybuchem atomowym, a po paru minutach wychodzi cały i zdrowy. Jest to jedna ze scen z „czwórki”, która wywołuje najwięcej kontrowersji.

indiana-jones

Na pustkowiach w Fallout: New Vegas spełnią się ich marzenia. Znajdziemy tam bowiem lodówkę ze zwłokami i z czapką słynnego archeologa. Mam nadzieję, że po piątej odsłonie przygód Jonesa nie będziemy dostawali takich jaj wielkanocnych.

Borderlands 2 – świat Minecrafta

mc

Minecraft to jedna z tych gier, która w jakiś sposób zrewolucjonizowała rynek gier i od kilku lat świetnie się sprzedaje na kolejne platformy. W Borderlands 2 mamy szansę zwiedzić świat sześcianów za sprawą jednego z jaj wielkanocnych. Po przekopaniu się przez specjalną ścianę, wchodzimy do świata Minecrafta. Poza klockami znajdują się tu, znane chyba wszystkim, wybuchające Creepery i jeden Bad-Ass Creeper, który od innych swoich braci różni się wielkością.W złożach węgla ukryta jest amunicja, gdy wykopiemy złoto, otrzymamy pieniądze, a dziwne, fioletowe surowce, niewystępujące w grze Mojangu, ukrywają walutę, za którą możemy kupić coś na czarnym rynku. Poza tym, że to fajna ciekawostka, mamy szansę zdobyć tu kilka niezłych przedmiotów, jak klockowa głowa czy ubranie Steve’a z Minecrafta.

Minecraft zadomowił się na stałe w głowach graczy i twórców gier, ponieważ Borderlands 2 to nie jedyna gra, w której na chwilę możemy wejść do świata wykreowanego przez Markusa „Notcha” Perssona, jednak o tym następnym razem.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów – nieudany skok wiary z Assassin’s Creed

assassin

Nieodłączną stroną gier z serii Assassin’s Creed są skoki wiary, polegające na skoku z wysokich budynków do stogów siana. Przechodząc misje na początku gry, Geralt może trafić na jeden z takich stogów, przy których leży człowiek, ubrany w białą szatę, przypominająca ubrania Altaïra – głównego bohatera oryginalnej odsłony gry. Geralt komentuje to, mówiąc „Taa… Nigdy nie się nauczą.„. Poza tym dostaje nową umiejętność „Asasyn”.

Wiedźmin 3: Dziki Gon – martwy Tyrion Lannister z Gry o Tron

w_yy9gmxjt5s-878x0-z-z96kyq

Zostając przy serii Wiedźmin, czas na trzecią odsłonę cyklu o podtytule Dziki Gon, w której znajduje się kilka świetnych Easter Eggów. Pamiętacie moment z serialu Gra o Tron i z serii książek George’a R.R. Martina Pieśni Lodu i Ognia, kiedy Tyrion Lannister zostaje zamknięty w Orlim Gnieździe? Używając swego intelektu (i statusu majątkowego) przekupuje strażnika Morda i wychodzi wolny ze swojego więzienia.

tyrion

Jego niesamowita cela, w której brakowało jednej ściany, została idealnie odwzorowana w Wiedźminie 3, tyle że tutaj poszło Tyrionowi trochę gorzej, bo… w celi znajduje się martwa postać wyglądająca identycznie jak Lannister. Spoilery dotyczące śmierci jednej z najciekawszych postaci serialu okazały się prawdą… A przynajmniej w innym uniwersum.

Star Wars: The Force Unleashed – Jar Jar Binks w karbonicie

jarjar

Imperial Kashyyk to poziom oferujący naprawdę fajne jaja wielkanocne za sprawą Trophy Room, czyli pokoju z trofeami. Poza posągami trzech stworów, z którymi walczyli Anakin, Obi-Wan i Padme na Genosis, na ścianie znajduje się tam zamrożony w karbonicie Jar Jar Binks… (Rage Mode On) … z tą swoją głupią, cały czas śmiejąca się ze mnie twarzą i językiem, którym łapał muchy przy ważnych rozmowach! Naprawdę George?! (Rage Mode Off). Szkoda, że w kanonie Disneya Jar Jar pewnie lata na bajkowych polach, śmiejąc się razem z Goofy’m i Myszką Miki… Nieważne. Fajny Easter Egg.

Duke Nukem 3D: Atomic Edition – miejsce pracy Homera Simpsona

simps

Na mapie Critical Mass jednym z sekretów jest miejsce pracy Homera Simpsona, znanego z serialu The Simpsons. Na stanowisku bohatera serialu dostrzeżemy donaty oraz zużyte kubeczki i zobaczymy tabliczkę z napisem „Sector 7-G„, sugerujące nam, że to rzeczywiście jego miejscówka.

The Elder Scrolls V: Skyrim Imperium Kontratakuje

luke

W Bleakcoast Cave najciekawszą rzeczą jest zwisający szkielet w jednej z jaskiń, pod którym znajduje się wbity w śnieg miecz. Całość to bardzo interesujący Easter Egg, nawiązujący do sceny z Gwiezdnych Wojen: Imperium Kontratakuje, w której Luke został uwięziony przez Wampę w jego jaskini. Miecz na dole to odpowiednik miecza świetlnego Skywalkera, który, za pomocą Mocy, wyciągnął z ziemi.

luke2

A jakie są Wasze ulubione Easter Eggi z gier wideo? Dajcie nam znać, a może umieścimy je w kolejnych „NAJLEPSZYCH JAJACH WIELKANOCNYCH W GRACH WIDEO”.