Więcej szczegółów o Wiedźminie od Netflixa!

Wcześniej pisaliśmy o tym, że Platige Image i Netflix potwierdziło istnienie serialu o wiedźminie. Przeczytajcie o szczegółach tej produkcji.

„Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od bramy Powroźniczej”.

Ośmiotomowa saga o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego doczekała się miernej polskiej ekranizacji oraz świetnej trylogii gier wideo. Teraz Netflix przeniesie ten świat na mały ekran w swoim nowym serialu.

Producentami wykonawczymi produkcji zostali Sean Daniel (The Expanse, Mumia), Jason Brown (The Expanse, Ben-Hur) oraz nasi rodacy z Platige Image – Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko.

Bardzo dobrą informacją jest to, że Andrzej Sapkowski został konsultantem kreatywnym serialu Wiedźmin od Netflixa. Fakt, że autor pierwowzoru będzie pomagał przy ekranizacji jest zdecydowanie dobrą rzeczą 🙂

Jestem podekscytowany tym, że Netflix będzie odpowiedzialny za adaptację moich powieści. Liczę na to, że adaptacja będzie wierna materiałowi źródłowemu i motywom, które zawarłem w tych historiach na przestrzeni 30 lat „, mówi Andrzej Sapkowski.

Bagiński i Sawko komentują: – „W tych książkach jest moralna i intelektualna głębia, wykraczająca poza ramy gatunku. To jest historia o dzisiejszych czasach i wyzwaniach, ukrytych pod płaszczykiem fantasy. To jest historia o nas, o potworze i bohaterze skrywanym w naszych sercach.”

Przed dzisiejszym newsem sam Tomasz Bagiński mówił, że zajmuje się reżyserią pełnometrażowego filmu. Możemy się za to chyba zgodzić, że seriale w dzisiejszych czasach wizualnie niczym nie ustępują największym blockbusterom, a opowiadają historie w znacznie lepszy sposób.

Bagiński wyreżyseruje przynajmniej jeden odcinek Wiedźmina.

Naprawdę nie możemy się doczekać!

Wiedźmin od Netflixa