Zobacz nowy teledysk Placebo Jesus’ Son

Placebo udostępniło nowy kawałek Jesus’ Son, który pojawi się na płycie z największymi hitami grupy. A Place Us To Dream ukaże się 7 października.

W czerwcu minęło dwadzieścia lat od wydania debiutanckiego albumu Placebo. Pochodzący z tego krążka Nancy Boy wskoczył na 4 miejsce UK Chart, dzięki czemu o zespole zaczęło być głośno. Kolejne lata i kolejne płyty to pasmo sukcesów i rewelacyjnych nagrań, które zjednywały grupie coraz większe rzesze fanów.

Z okazji dwudziestolecia Brian Molko i Stefan Olsdal postanowili zebrać wszystkie wydane do tej pory single,  niepublikowane nagrania i umieścić je na jednym krążku, co ciekawe utwory pojawią się na płycie w wersjach radiowych lub singlowych. W sumie album zawierac będzie 36 kawałków. Na krążku znajdzie się rownież cover rewelacyjnego hitu Kate BushRunning Up That Hill oraz nowy singiel Jesus’ Son.

Równolegle z wydaniem A Place Us To Dream pojawi się ep-ka Life’s What You Make It. Znajdziemy na niej wersję słynnego przeboju Talk Talk, cover Rowlanda Howarda oraz koncertowe wersje Twenty Years.

Nazwa A Place Us To Dream, to cytat z piosenki Narcoleptic, pod tym samym szyldem odbędzie się trasa koncertowa grupy, która rozpocznie się w październiku w Danii.

placebo cover