Wonder Woman, Justice League i Suicide Squad na zwiastunach z Comic-Conu!

Warner Bros. nie tylko pokazało nowy zwiastun Suicide Squad, ale zaskoczyli nas pierwszymi zajawkami Wonder Woman oraz Justice League! Filmowe Uniwersum DC COMICS nareszcie się rozrasta. I to w dobrą stronę.

Wonder Woman na pierwszym zwiastunie

Jak się cieszę, że Warner Bros. poszło po rozum do głowy, odsuwając Zacka Snydera na bok oraz odchodząc od jego artystycznej wizji. Zwiastun wywarł na mnie pozytywne wrażenie. Nie tylko nareszcie dostaliśmy kolory zamiast wyblakłych filtrów Snydera (co sugerował piękny plakat na miniaturce), ale i zastosowano tu kontrast, najlepiej widziany pomiędzy jasną domową wyspą Diany, a brudnymi realiami I Wojny Światowej. Mam przeczucie, że nie zawiodę się na Wonder Woman, tak jak na Świcie sprawiedliwości. W końcu wszystko zapowiada się na naprawdę udany seans. Poza tym nareszcie nakręcono solowy film superbohaterski, gdzie głównym bohaterem jest kobieta!

 Premiera Wonder Woman zaplanowana jest na 2 czerwca 2017.

Justice League – teaser trailer

Ponownie jak u WW, o Jusice League się nie martwię. Podoba mi się koncepcja poszukiwania ludzi obdarzonych super zdolnościami przez Batmana i Wonder Woman. Niestety za film odpowiedzialny jest Snyder, jednak w materiale widać ingerencje Warnera, spowodowaną słuszną krytyką jego ostatniego filmu – pierwszy raz w filmie tego reżysera znalazło się tu trochę humoru. Dobra obsada powinna znów sprawić, że obraz będzie dobry. Niestety wciąż brakuje jasnych barw, choć jeśli film będzie się bronić spójną fabułą, będzie można przymknąć na to oko.

 Premiera Justice League zaplanowana jest na 17 listopada 2017.

Suicide Squad z finalnym zwiastunem

Suicide Squad to pewien powiew świeżości wśród kina superbohaterskiego. Nie na tak ogromną skalę jak Avengers, ale przyciąga uwagę poprzez głównych bohaterów składających się z czarnych charakterów. Widowisko Davida Ayer’a zapowiada się mrocznie, brutalnie i zabawnie. Najbardziej nie mogę się doczekać na filmowe wcielenie Harley Quinn oraz nową wizje Jokera. Jestem ciekaw jak będzie wyglądać odpowiedź Sony, w postaci The Sinister Six, jeśli w ogóle kiedykolwiek dojdzie do tej produkcji. Ponieważ Suicide Squad już wkrótce, zdecydowałem nie oglądać nowego zwiastuna, z wyjątkiem klimatycznego wstępu z piosenką zespołu Twenty One Pilots.

Suicide Squad zadebiutuje w polskich kinach już 5 sierpnia.

Po obejrzeniu Batman v Superman: Świt sprawiedliwości w ogóle nie byłem nakręcony na filmy DC COMICS, lecz po panelu Warner Bros. na San Diego Comic-Con czekam z niecierpliwością. Jak dobrze, że po wyjątkowo przeciętnym, pod względem kinowych premier, 2016 roku, czeka nas na prawdę imponujący 2017.